Rezultate te kerkimit per termin: +Fokusi

Meta: total 1000 / total_found 3512 / time 0.002 / keyword[0] fokusi / docs[0] 3512 / hits[0] 3784 /
No Pic available
  • 2019-01-11

Transformohet blloku i banimit Frederik Shiroka në Tiranë

Blloku i banimit Frederik Shiroka në Njësinë 7 po merr një pamje krejt të re. Projekti i rikualifikimit të plotë urban i kësaj zone u siguron banorëve të lagjes rrugë më mira, trotuare, hapësira rekreative, si dhe një kënd lojërash për fëmijë. Gjatë inspektimit të punimeve, kry

SHBA dhe Kina në raund të ri bisedimesh tregtare
  • 2019-01-07

SHBA dhe Kina në raund të ri bisedimesh tregtare

Një delegacion tregtar amerikan ka mbërritur në Pekin për dy ditë bisedime duke filluar nga e hëna që do të përqendrohen tek mënyrat më efektive të zbatimit të një marrëveshjeje të arritur mes Presidentit amerikan, Donald Trump dhe atij kinez Xi Jinping për të shtyrë rritjen e tar

Rama mbledh Kryesinë e partisë, fokusi zgjedhjet në vend
  • 2018-12-29

Rama mbledh Kryesinë e partisë, fokusi zgjedhjet në vend

Kryeministri Edi Rama mblodhi mëngjesin e sotëm Kryesinë e partisë. Mësohet se në mbledhje u diskutua për organizimin e partisë në prag të zgjedhjeve lokale të qershorit. Ndërkohë që dje u miratua edhe ngritja e një grupi pune për hartimin e Statutit të ri të Partisë Socialiste.

Ministrat do presin për dekretimin, Kuvendi mblidhet më 21 janar
  • 2018-12-29

Ministrat do presin për dekretimin, Kuvendi mblidhet më 21 janar

Një ditë pas Asamblesë ku ndryshoi më shumë se gjysmën e qeverisë, Kryeministri Rama ende nuk ia kishte dërguar për dekretim emrat e rinj kreut të shtetit. Këtë e konfirmojnë burime nga të dyja institucionet, ndërsa nga qeveria shpjegojnë se nuk ka arsye për nxitim, pasi edhe nëse

Rama: Arsim falas për studentët në nevojë dhe ata ekselentë
  • 2018-12-26

Rama: Arsim falas për studentët në nevojë dhe ata ekselentë

Në një konferencë për mediat, kryeministri Edi Rama bëri me dije se në mbledhjen e qeverisë fokusi kryesor ishte te 8 kërkesat e studentëve. Rama bëri me dije se do të përfitojnë të drejtë studimi falas, ata që vijnë nga familje me ndihmë ekonomike, të verbrit, para dhe tetrapleg

Bombarduesi bërthamor rus që shqetëson Uashingtonin!
  • 2018-12-16

Bombarduesi bërthamor rus që shqetëson Uashingtonin!

Rusia ka zhvendosur në Venezuelë dy bombardues, të cilët mund të përdoren edhe për të lëshuar bombë atomike. Tupolev rusë për armikun e shpallut të Amerikës, Nicolas Maduro? Kjo ka nxitur kritika nga Uashingtoni. Selfie me një bombardues bërthamor për qejf? Shumë gazetarë të med

No Pic available
  • 2018-11-29

Kthesa e Seehofer, myslimanët janë pjesë e Gjermanisë

Ministri i Brendshëm, Horst Seehofer deklaroi se “myslimanët janë pjesë e Gjermanisë”, gjatë ditës së parë të Konferencës së Islamit në Gjermani. Deklaratën e mnistrit kristiansocial të Punëve të Brendëshme Horst Seehofer, se  “myslimanët janë pjesë e Gjerman