Rezultate te kerkimit per termin: +Fokusi

Meta: total 1000 / total_found 3512 / time 0.019 / keyword[0] fokusi / docs[0] 3512 / hits[0] 3784 /
Britani e Madhe, shqiptarët ngrenë flamurin kuqezi edhe në Londër
  • 2018-11-29

Britani e Madhe, shqiptarët ngrenë flamurin kuqezi edhe në Londër

Festimet më të mëdha të shqiptarëve në Britani janë organizuar në Londër, ku edhe jeton pjesa dërrmuese e shqiptarëve, ndërkohë që rritet nga viti në vit numri i bashkive të kryeqytetit që ngrenë flamurin kombëtar me rastin e festave. Por, ndryshe nga vitet e tjera, këtë vit Am

No Pic available
  • 2018-11-06

Gjermania donatorja e dytë më e madhe në botë

Vetëm vitin e kaluar, qeveria gjermane ofroi 1,8 miliardë euro ndihmë humanitare dhe zhvillimi, sipas një raportimit të FAZ. Me këtë Gjermania zë vendin e dytë mes donatorëve botërorë. Sipas një raportimi të gazetës gjermane, “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, qeveria gjerm

Përplasja e bandave të Shkodrës, ja si u ekzekutua çifti Bërçama (VIDEO)
  • 2018-10-31

Përplasja e bandave të Shkodrës, ja si u ekzekutua çifti Bërçama (VIDEO)

Përplasjet e dhunshme mes dy fiseve shkodrane, Barjët dhe Licët, njerëz të vrarët dhe të ngujuarit në lagjet Kiras dhe Dobraç, ishte fokusi kryesor i emisionit të Top Story. Top Story udhëtoi në Dobraç, në fshatin aty ku jetojnë Bajrat dhe në Kiras aty ku influenca e Licëve është

E frikshme, ja si u rrëzua helikopteri i pronarit të Leicester City (VIDEO)
  • 2018-10-31

E frikshme, ja si u rrëzua helikopteri i pronarit të Leicester City (VIDEO)

Një video e re e momentit kur helikopteri i Vichai Srivaddhanaprabha, pronarit të klubit të futbollit Leicester City doli jashtë kontrollit dhe u rrëzua vetëm pak metra larg stadiumit Kings Power, është duke qarkulluar në rrjet. Pamjet e shfaqura në internet tregojnë sekondat e fundit të

Meta takon ministrin gjerman: Fokusi ynë axhenda europiane
  • 2018-10-26

Meta takon ministrin gjerman: Fokusi ynë axhenda europiane

Presidenti Ilir Meta priti sot në takim ministrin e Transportit dhe Infrastrukturës Dixhitale të Republikës Federale të Gjermanisë, Andreas Scheuer. Gjatë takimit Presidenti vlerësoi marrëdhëniet edhe bashkëpunimin në të gjitha fushat mes Shqipërisë dhe Gjermanisë. Shqipëria ka qen

Korigjimi i kufirit, Meta: Hap kutinë e Pandorës në kuptimin më të keq
  • 2018-10-02

Korigjimi i kufirit, Meta: Hap kutinë e Pandorës në kuptimin më të keq

Presidenti Ilir Meta ka qenë i ftuar Nderi i Qendrës së Analizave Politike Europiane (CEPA) në Universitetin John Hopkins, ku ka mbajtur një ligjëratë, fokusi i së cilës është vendosur te tensioni në Ballkan. Meta u shpreh para të praënishmëve në sallë se Ballkani është një ̶

Rama prezanton projektet ambicioze për Korçën
  • 2018-09-29

Rama prezanton projektet ambicioze për Korçën

Nga Korça kryeministri Rama është ndalur tek projektet për këtë qark dhe fushat kryesore ku ato janë përqendruar.  Në konferencën për mediat pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave, Rama tha se fokusi i qeverisë është tek turizmi, bujqësia, si dhe investimet e ndryshme në shkoll