Rezultate te kerkimit per termin: +Fokusi

Meta: total 1000 / total_found 3512 / time 0.002 / keyword[0] fokusi / docs[0] 3512 / hits[0] 3784 /
Marrëveshje Shqipëri-Gjermani për Fondin e Kredive Rurale
  • 2018-09-25

Marrëveshje Shqipëri-Gjermani për Fondin e Kredive Rurale

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z. Niko Peleshi dhe ambasadorja gjermane e akredituar në Tiranë, znj. Susanne Schütz kanë nënshkruar sot në ambientet e ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural marrëveshjen mbi Fondin e Garancisë së Kredive Rurale, për të lehtësuar kr

Veliaj: Nesër aksion pastrimi në gjithë kryeqytetin
  • 2018-09-14

Veliaj: Nesër aksion pastrimi në gjithë kryeqytetin

Tirana do të jetë gati të hënën për të pritur nxënësit për vitin e ri shkollor. Krahas investimeve për përmirësimin e infrastrukturës arsimore, të shtunën Tirana do të zhvillojë një aksion të gjerë pastrimi në zona të ndryshme të kryeqytetit, kryesisht pranë shkollave. Gjat

Basha takohet me Veselin: Të forcohet uniteti në Kosovë
  • 2018-09-12

Basha takohet me Veselin: Të forcohet uniteti në Kosovë

Pak pas takimit me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, kryeopozitari Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë të përbashkët për shtyp. Ai theksoi se fokusi i bisedimit mes zyrtarëve ishte tek forcimi i unitetit të faktorit në Kosovë, Rajon por edhe në Tiranë. Po ashtu lideri i

Bashkia e Tiranës rehabiliton rrugën për në fshatin Dritas (Foto)
  • 2018-09-10

Bashkia e Tiranës rehabiliton rrugën për në fshatin Dritas (Foto)

Paralelisht me investimet brenda qytetit, fokusi i punës së Bashkisë së Tiranës në këto tre vite ka qenë edhe përmirësimi i infrastrukturës dhe i shërbimeve në zonat rurale. Bashkia e Tiranës ka nisur punën për rehabilitimin e rrugës për në fshatin Dritas në njësinë administrat

Tërmeti shkund Indonezinë, viktima e të plagosur në ishullin turistik
  • 2018-07-29

Tërmeti shkund Indonezinë, viktima e të plagosur në ishullin turistik

Një tërmet i fuqishëm ka goditur një destinacion popullor turistik në Indonezi, duke vrarë të paktën 10 vetë. Tërmeti me magnitudë 6.4 goditi ishullin qendror indonezian të Lombokut para orës 07:00 të së dielës. Ishulli tërheq turistë nga e gjithë bota për shkak të plazheve dhe

Aleanca për Dhurimin e Gjakut, Veliaj: Angazhohemi të jemi të parët
  • 2018-07-18

Aleanca për Dhurimin e Gjakut, Veliaj: Angazhohemi të jemi të parët

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka propozuar një kalendar konkret për dhurimin vullnetar të gjakut që do të nisë nga zbatimi në shtator. I pranishëm në takimin e parë të Aleancës për Dhurimin e Gjakut, kryebashkiaku solli disa nga shembujt e suksesshëm të organizimeve v

Alarm nga FMN, Trump po i shkurton ekonomisë globale 430 mld dollarë
  • 2018-07-17

Alarm nga FMN, Trump po i shkurton ekonomisë globale 430 mld dollarë

Rritja e tensioneve tregtare midis Shteteve të Bashkuara dhe pjesës tjetër të botës mund t’i kushtojë ekonomisë globale 430 miliardë dollarë, meqë Amerika pretendon se është “veçanërisht e pambrojtur” në një luftë tarifore të përshkallëzuar, ka paralajmëruar Fo