Rezultate te kerkimit per termin: +Fokusi

Meta: total 1000 / total_found 3512 / time 0.002 / keyword[0] fokusi / docs[0] 3512 / hits[0] 3784 /
No Pic available
  • 2018-07-12

Edhe Apeli në rrezik, ILDKPKI: 50% e gjyqtarëve ikin nga pasuria

Kontrolli i pasurive të gjyqtarëve dhe prokurorëve ka qenë prioriteti kryesor i punës së ILDKPKI-së gjatë vitit 2017. Shkëlqim Ganaj, kreu i Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit e Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit, pohoi para Komisionit të Ligjeve se të dhënat ja

FIFA: Stop fokusimit të tifozeve seksi nga televizionet
  • 2018-07-12

FIFA: Stop fokusimit të tifozeve seksi nga televizionet

FIFA do të kërkojë që kamerat e televizionit të FIFA të mos fokusojnë shpesh tifozët tërheqës të futbollit, pasi ato konsiderohen si objekt seksi. Lajmi është komunikuar nga kreu i departamentit të përgjegjësisë sociale pranë FIFA-s, Federico Addiechi. Ai theksoi se gjatë Kupës

No Pic available
  • 2018-07-11

Ashpërsohen tonet, Trump: NATO të dyfishojë financimin ushtarak

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump u ka bërë thirrje aleatëve të NATO-s që të angazhojnë 4% të prodhimit të tyre vjetor (BPV) në shpenzimet ushtarake – dyfishin e objektivit aktual. Shtëpia e Bardhë konfirmoi se ai i ka bërë vërejtjet gjatë samitit të aleancës ushtarake perë

No Pic available
  • 2018-06-07

Ansambli Folklorik Tirana koncert me këngët më të bukura të trevave shqiptare

Teatri Metropol Qendra Kulturore Tirana, organizon sot në mbrëmje koncertin Në Konak të Ansamblit Folklorik Tirana. Ky koncert, me udhëheqës artistik Armela Demaj dhe koreograf Rudina Demaliaj e Donald Martini sjell motivet më të mira të trashëgimisë kulturore të të gjitha trevave të

Opozita e bashkuar: Shqipëria sdo sakrifikohet për Xhafajn dhe Tahirin
  • 2018-05-28

Opozita e bashkuar: Shqipëria sdo sakrifikohet për Xhafajn dhe Tahirin

Në selinë e Partisë Demokratike u zhvendos sot fokusi i mediave dhe opinionit publik, pasi Lulzim Basha me aleatët vulosën fatin e aksionit opozitar për muajin e ardhshëm, deri në ditën kur edhe vendet anëtare të BE-së vendosin nëse do të hapen ose jo negociatat e anëtarësimit për S

No Pic available
  • 2018-05-17

Teatër, muzikë dhe kurse vallëzimi falas, vjen në Tiranë edicioni i dytë i Festivalit të Resë

Për të dytin vit radhazi, Tirana mirëpret Festivalin e Resë ose “Cloud Fest”, i cili do të mbahet nga data 18 Maj ora 20:00 deri më 27 Maj ora 02:00. Fokusi i këtij viti do të jetë kryesisht në artin performues duke sjellë një larmi ndërdimensionale me mbi 10 ditë program,

No Pic available
  • 2018-05-17

Festivali i Resë, teatër, muzikë dhe kurse vallëzimi falas

Për të dytin vit radhazi, Tirana mirëpret Festivalin e Resë ose “Cloud Fest”, i cili do të mbahet nga data 18 Maj ora 20:00 deri më 27 Maj ora 02:00. Fokusi i këtij viti do të jetë kryesisht në artin performues duke sjellë një larmi ndërdimensionale me mbi 10 ditë program,