Rezultate te kerkimit per termin: +Fokusi

Meta: total 1000 / total_found 3512 / time 0.002 / keyword[0] fokusi / docs[0] 3512 / hits[0] 3784 /
Veliaj: Piramida, një xhevahir i çmuar; programet që do mësojnë të rinjtë
  • 2018-05-16

Veliaj: Piramida, një xhevahir i çmuar; programet që do mësojnë të rinjtë

Piramida e Tiranës do të jetë një godinë transparente dhe plot dritë, për të krijuar idenë e një vendi që merr frymë në Tiranë. Për këtë parashikohen që të përdoren sa më shumë xhama, për të bërë të mundur që drita natyrale të dominojë në ambientet e brendshme të saj

Gent Sejko në Turqi, merr pjesë në Klubin e Guvernatorëve
  • 2018-05-15

Gent Sejko në Turqi, merr pjesë në Klubin e Guvernatorëve

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, mori pjesë në takimin e 39-të të Klubit të Guvernatorëve të vendeve të Azisë Qendrore, Rajonit të Detit të Zi dhe Ballkanit të mbajtur në datat 13, 14 dhe 15 maj. Ky takim u zhvillua në Bodrum të Turqisë dhe pjesëmarrës në të

Neymar driblon të ardhmen: Fokusi im te Botërori
  • 2018-05-14

Neymar driblon të ardhmen: Fokusi im te Botërori

Vetëm pak ditë më parë presidenti i PSG, Naser-Al Khelaifi deklaroi përpara kamerave se Neymar do të qëndrojë tek parizienët dhe se nuk asnjë lloj mundësie që ai të largohet në fund të sezonit. Fjalët e numrit një të klubit patën dhe mbështetjen e agjentit të sulmuesit brazilia

Kontroll automjeteve që transportojnë nxënës, gjobë 15 shoferëve për rripat e sigurimit
  • 2018-04-25

Kontroll automjeteve që transportojnë nxënës, gjobë 15 shoferëve për rripat e sigurimit

Transporti i Specializuar (i nxënësve) dokumentacioni i nevojshëm dhe sistemet e sigurisë së mjeteve që përdoren për këtë qëllim, ishin fokusi i kontrolleve të përqendruara nga efektivet e Policisë Rrugore në Tiranë. Me qëllim parandalimin e ngjarjeve rrugore dhe rritjen e sigurisë

PD braktis komisionet, Basha: Këtë javë nis mobilizimi qytetar
  • 2018-04-24

PD braktis komisionet, Basha: Këtë javë nis mobilizimi qytetar

Deputetët e Partisë Demokratike nuk do të marrin pjesë në mbledhjet e komisioneve parlamentare këtë javë. Ky është vendimi i marrë në mbledhjen e grupit parlamentar të hënën në mbrëmje. Mësohet se kryetari Basha ka deklaruar që fokusi i kësaj jave do të jetë tek mobilizimi i qy

PD braktis komisionet parlamentare, Basha: Këtë javë nis mobilizimi qytetar
  • 2018-04-23

PD braktis komisionet parlamentare, Basha: Këtë javë nis mobilizimi qytetar

Deputetët e Partisë Demokratike nuk do të marrin pjesë në mbledhjet e komisioneve parlamentare këtë javë. Ky është vendimi i marrë në mbledhjen e grupit parlamentar të hënën në mbrëmje. Mësohet se kryetari Basha ka deklaruar që fokusi i kësaj jave do të jetë tek mobilizimi i qy

Rama: Herceptina sdo të mungojë në spitale; ndërtojmë aksin Fier-Seman
  • 2018-04-20

Rama: Herceptina sdo të mungojë në spitale; ndërtojmë aksin Fier-Seman

Kryeministri Edi Rama në një konferencë për mediat pas mbledhjes së qeverisë në Fier, ka shpjeguar për gazetarët vendimet që janë marrë, ku fokusi është vendosur në miratimin e projekteve infrastrukturore në këtë qark dhe dhënien e ndihmës për fermerët e shumtë në zonë. Sipa