Rezultate te kerkimit per termin: +Fokusi

Meta: total 1000 / total_found 3512 / time 0.002 / keyword[0] fokusi / docs[0] 3512 / hits[0] 3784 /
Çelja e negociatave, Kukan: Shqipëria realizoi reformë të thellë juridike
  • 2018-04-16

Çelja e negociatave, Kukan: Shqipëria realizoi reformë të thellë juridike

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë në asnjë formë vlerësimin për gjendjen e demokracisë, sundimin e ligji

Sejko: Politikat lehtësuese të BSH kanë nxitur kreditimin në lekë
  • 2018-04-13

Sejko: Politikat lehtësuese të BSH kanë nxitur kreditimin në lekë

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, mori pjesë në Konferencën e 7-të vjetore të Kërkimeve të organizuar nga Banka Kombëtare e Republikës së Maqedonisë, me temë Rreth një dekadë pas krizës: drejt një cikli të ri global dhe normalizimit të politikës monetare, në Oh

No Pic available
  • 2018-04-12

ZUCKERBERG KËRKOI FALJE, POR KJO NUK KA VLERË

Kreu i Facebookut, Mark Zuckerberg pranoi publikisht se ka bërë gabime. Kjo është gjë e mirë, por nuk ka vlerë. Facebook, Google dhe të tjerët duhet të trajtohen si koncerne moderne, mendon Michael Knigge. Në kuadër të marrjes në pyetje të kreut të Facebookut, Mark Zuckerberg nga ko

Studentët shqiptarë të gatshëm të ikin jashtë
  • 2018-04-12

Studentët shqiptarë të gatshëm të ikin jashtë

Studentët shqiptarë veçanërisht vlerësojnë një qasje demokratike në tregun e punës, ata nga Republika Çeke dhe Kroacia shumë më pak. Hungarezët e anketuar vlerësojnë shkathtësitë teknike të avancuara (të zgjedhura nga 55 për qind në krahasim me 18 për qind në të gjithë grup

Derë e hapur në Kanë
  • 2018-04-10

Derë e hapur në Kanë

Një film dhe histori tërësisht shqiptare në Kanë. Derë e hapur apo Open door, një bashkëpunim midis Shqipërisë, Kosovës dhe Italisë, me regjisor Florenc Papas dhe producent Eno Milkanin do të jetë pjesë e marketit të filmit si work in progress, ose si film i cili është ende në fa

Tirana përzgjidhet si histori suksesi nga Instituti Amerikan i Arkitekturës
  • 2018-04-08

Tirana përzgjidhet si histori suksesi nga Instituti Amerikan i Arkitekturës

Tirana është përzgjedhur nga Instituti Amerikan i Arkitekturës si një histori suksesi dhe shembull se si një qytet mund të transformohet edhe me pak buxhet. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, mori pjesë si i ftuar special në Konferencën ndërkombëtare të AIA-s, me temë Hap

Basha: Rama një plaçkitës, të lirojë menjëherë të arrestuarit
  • 2018-04-01

Basha: Rama një plaçkitës, të lirojë menjëherë të arrestuarit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i bëri thirrje edhe një herë Prokurorisë që të lirojë personat e arrestuar në Kukës, të cilët protestuan të shtunën kundër tarifës së re për Rrugën e Kombit. Në një dalje për mediat në selinë e PD-së, Basha theksoi se të ndaluarit d