Rezultate te kerkimit per termin: +Fokusi

Meta: total 1000 / total_found 3512 / time 0.002 / keyword[0] fokusi / docs[0] 3512 / hits[0] 3784 /
No Pic available
  • 2018-03-21

Vota e emigrantëve, Majko: Vendoset në komisionin e reformës zgjedhore

Reforma Zgjedhore u rikthye si një temë e nxehtë, paraditen e sotme, ku në një takim të organizuar nga Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, bashkëkryetarët e Komisionit të Posaçëm, Bledar Çuçi dhe Oerd Bylykbashi, njohën përfaqësuesit e komunitetit ndërkombëtar me ecurinë e reformë

Përurohet pallati i sportit Dhimitraq Goga, Rama: Financojmë për basketbollin
  • 2018-03-18

Përurohet pallati i sportit Dhimitraq Goga, Rama: Financojmë për basketbollin

Këtë të dielë, kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në përurimin e pallatit të sportit Dhimitraq Goga, në Xhafzotaj, ku uroi shumë fat dhe sukses për të gjithë vajzat, djemtë, kalamajtë dhe ata që janë më të rritur dhe që përbëjnë arsyen e këtij investimi madhor të qeveris

Bushi në Zona Gol: Panuçit i kërkova Ramadanin, Seferi zëvendëson Abazajn
  • 2018-03-18

Bushi në Zona Gol: Panuçit i kërkova Ramadanin, Seferi zëvendëson Abazajn

Në emisionin Zona Gol, të shtunën në mbrëmje ishte i pranishëm në lidhje direkte edhe trajneri i Shqipërisë U-21, Alban Bushi. Ish-sulmuesi i Kombëtares shqiptare iu bashkua bisedës në studio, teksa ndau mendimet e tij mbi futbollin shqiptar e europian dhe foli për situatën dhe planet

Unaza e Madhe, Gjiknuri: Brenda vitit nisin punimet te sheshi Shqiponja
  • 2018-03-18

Unaza e Madhe, Gjiknuri: Brenda vitit nisin punimet te sheshi Shqiponja

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri shoqëruar nga drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro ishin sot në Unazën e Madhe të Tiranës ku u hap segmenti i rrugëve lidhëse e ndihmëse nga kryqëzimi me rrugën Komuna e Parisit, ku përfundon segmenti Komuna e Paris

Financimi rus, Basha: Rama të presë hetimin e Prokurorisë
  • 2018-03-12

Financimi rus, Basha: Rama të presë hetimin e Prokurorisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar se Partia Socialiste po përpiqet të ngrejë mjegullnajë me çështjen e financimit rus të PD, për të zhvendosur vëmendjen nga korrupsioni dhe trafiku i drogës që ka përfshirë vendin prej kohësh. Në një deklaratë për mediat p

No Pic available
  • 2018-03-02

Meta i raporton nesër deputetëve për Greqinë, takimi në Presidencë

Pas një përplasje’ në distancë të krijuar mes Presidencës dhe Ministrisë së Jashtme dhe një seance dëgjimore plot tension me kreun e diplomacisë shqiptare, Ditmir Bushati, tema e nxehtë e negociatave  për ndarjen e kufirit detar me Greqinë, zbret nesër në Presidencë. Mediat j

No Pic available
  • 2018-02-24

Tronditet politika/ Hapen 40 dosje që mbyllën prokurorët e Llallës, ja kush rrezikohet

Pasi arriti marrëveshjen me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj për ngritjen e njësive të posacme që do luftojnë krimin dhe korrupsionin, kryeprokurorja Arta Marku ka nisur punën në terren. Më 20 shkurt Arta Marku u dërgoi një udhëzim krerëve të prokurorive, ku i njoftonte se si do t