Rezultate te kerkimit per termin: +Fokusi

Meta: total 1000 / total_found 3512 / time 0.002 / keyword[0] fokusi / docs[0] 3512 / hits[0] 3784 /
Xhafaj thirrje Prokurorisë: Batërdi me pronat publike në Lezhë, duhen arrestime
  • 2018-02-17

Xhafaj thirrje Prokurorisë: Batërdi me pronat publike në Lezhë, duhen arrestime

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj u ndal mesditën e sotme në Lezhë, për të marrë pjesë në analizën vjetore të strukturave të policisë në këtë qark. Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes, Xhafaj tha se kanë nisur hetime të rëndësishme për abuzime me pronat publike në z

Vettingu në polici, drejtori Veliu: Të inkriminuarit do largohen
  • 2018-02-17

Vettingu në polici, drejtori Veliu: Të inkriminuarit do largohen

Vehbi Bushati është prezantuar sot si drejtori i ri i Policisë së Shkodrës, nga vetë kreu i uniformave blu të Shqipërisë, Ardi Veliu. Veliu ka zbritur në bazë, duke dhënë ripërsëritur mesazhin e fortë që përçoi pak ditë më parë ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj për riorgani

Ardi Veliu prezantohet në krye të Policisë së Shtetit: Kemi nevojë për një hov të ri
  • 2018-02-05

Ardi Veliu prezantohet në krye të Policisë së Shtetit: Kemi nevojë për një hov të ri

Në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit është prezantuar mbrëmjen e sotme kreu i ri, Ardi Veliu. Policia ka nevojë për një ritëm të ri, më dinamik në të gjitha nivelet, për të qenë më rezultative në realizimin e të gjitha strategjive të miratuara pë

Shefi i CIA: Kina është një kërcënim si Rusia për SHBA-në
  • 2018-01-30

Shefi i CIA: Kina është një kërcënim si Rusia për SHBA-në

Përpjekjet kineze për të ushtruar ndikim të fshehtë mbi Perëndimin janë po aq të rëndësishme sa edhe përpjekjet ruse, ka thënë drejtori i CIA-s, Mike Pompeo në një intervistë për BBC. Gjatë rrëfimit të tij për gjigandin britanik, Mike Pompeo tha se kinezët “kanë një mu

Dështon votimi elektronik? PS: PD është tërhequr
  • 2018-01-30

Dështon votimi elektronik? PS: PD është tërhequr

Votimi elektronik online nuk është më një opsion në tryezën e bisedimeve mes mazhorancës dhe opozitës, për reformën zgjedhore. Bashkëkryetari socialist i Komisionit të Posaçëm, Bledi Çuçi thotë për Top Channel se pas konsultimit me ekspertët edhe opozita ka hequr dorë nga kjo kë

Ndërhyrjet ruse në zgjedhje, Trump: Pres me kënaqësi të hetohem
  • 2018-01-25

Ndërhyrjet ruse në zgjedhje, Trump: Pres me kënaqësi të hetohem

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën në mbrëmje se “pret me kënaqësi” të intervistohet në kuadër të hetimeve lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet amerikane dhe lidhur me mundësinë që ai të ketë penguar drejtësinë për shkak të shkarkimit të drejtorit të FBI-

Reforma e ujit, Gjiknuri: Shkëmbim të dhënash me tatimet për debitorët
  • 2018-01-23

Reforma e ujit, Gjiknuri: Shkëmbim të dhënash me tatimet për debitorët

Nga Elbasani ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri i bëri të ditur se aksioni i ujit do të nisë nga bizneset, ku do të ketë shkëmbime të dhënash me tatimet për konsumatorët debitor të ujit. Duhet ti bëj edhe një herë thirrje qytetarëve të përfitojnë nga kët