Rezultate te kerkimit per termin: +Fondi +Monetar +Nderkombetar

Total: 688
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.166Z

Fondi Monetar Nderkombetar eshte pak me optimist per rritjen ekonomike globale

Fondi Monetar Nderkombetar eshte pak me optimist per rritjen ekonomike globale nderkohe qe vendet evropiane kane marre masa per tu perballuar me krizen e tyre te borxheve dhe ekonomia amerikane u rrit pak me shpejt. Duke folur sot per Panoramen Ekonomike Boterore te FMN-se drejtori i saj i kerkimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.388Z

Presidenti cek Fondi Monetar te shperbehet ose te reformohet

Euroskeptiku e cileson institucionin nje relike barbare Presidenti i Cekise njeriu qe vonoi shume hyrje ne fuqi te Traktatit te Lisbones ka bere se fundi nje tjeter deklarate kete here ndaj njerit prej institucioneve financiare me te rendesishme ne bote pas Luftes se Dyte Boterore ndaj Fondit Moneta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.387Z

Ministrat e Finances se G20 Te reformohet Fondi Monetar Nderkombetar

Takimi Vendet ne zhvillim do te kene me shume ze Grupi i 20 lidereve te financave ka arritur nje marreveshje te shtunen ne lidhje me reformimin e Fondit Monetar Nderkombetar. Ministrat e Financave dhe kreret e bankave qendrore te G20-s ekonomive me te medha te botes nisen te premten bisedimet dydit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.513Z

Ekonomia boterore ne rrezik afirmimi nga Fondi Monetar Nderkombetar

Shtohen rreziqet për ekonominë botërore. Afirmimi vjen nga Fondi Monetar Ndërkombëtar, ku në një dokument të survejimit të G20, theksohen rreziqet që mund të vijnë për vendet e tjera nga infektimi i krizës greke por edhe ndikimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.508Z

Shqiperi-Fondi Monetar Nderkombetar marreveshje financimi me 300 milione euro kredi

Ministri i Financave, Shkëlqim Cani, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani dhe Minisioni i FMN-së dhanë një panoramë të situatës ekonomike në vend dhe nismat për përmirësimin e saj në vijim. Në fjal&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.446Z

Audit nderkombetar ne Banken e Shqiperise

brbrSkandali i vjedhjes se parave ne banken e shtetit ka rrezuar besimin e publikut tek kupola drejtuese e institucionit me te larte monetar Ndaj per ekspertet eshte e nevojshme qe te kete nje mision te vencante nga Fondi Monetar Nderkombetar apo institucion tjeter i besueshem qe te audioje Banken Q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.402Z

Rritja e pagave, fondi 80 milione euro

Blerina Hoxha Fondi qe do te vihet ne dispozicion per rritjen e pagave dhe pensioneve me 1 korrik te ketij viti eshte llogaritur te kete nje efekt ne buxhet rreth 9 miliarde leke ose 80 milione euro. Shifra eshte bere e ditur nga zv/ministri i financave, Sherefedin Shehu. Zyrtari i larte i financave

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama