Rezultate te kerkimit per termin: +Fondi +Monetar +Nderkombetar

Total: 688
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.818Z

BE heton shumen e vertete te borxheve greke

Nga rezultati i hetimeve te autoritetit statistikor evropian Eurostat varet nese Bashkimi Evropian dhe Fondi Monetar Nderkombetar duhet te ndyshojne programin e tyre per shpetimin e ekonomise greke apo jo.Nga rezultati i hetimeve varet gjithashtu edhe ashpersimi ose jo i masave te qeverise greke lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.758Z

Misioni i FMN ne Shqiperi perfundon, bashkepunimi mbetet i hapur

Fondi Monetar Nderkombetar ka mbyllur dje misionin ne Shqiperi, ashtu si ishte paralajmeruar edhe me pare. Ne simbolike te ketij largimi kryeministri Berisha, eshte pershendetur dje me Perfaqesuesen e FMN ne Shqiperi, Ann-Margaret Westin. Nderkohe, kryeministri Berisha e siguroi zonjen Westin se "ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.396Z

FMN prane marreveshjes me Bjellorusine

Fondi Monetar Nderkombetar eshte prane nje marreveshjeje me Bjellorusine per dhenien e nje kredie per kapercimin e veshtiresive te krijuara nga kriza ekonomike globale. Sipas zedhenesit te FMN-se, kane mbetur vetem disa detaje teknike per t'u rregulluar perpara arritjes se paktit.“

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.443Z

FMN Rimekembja e ekonomise globale delikate

Fondi Monetar Nderkombetar FMN ka deklaruar se sistemi financiar global eshte rimekembur deri diku nga kriza ekonomike por vazhdon te jete pjesa me delikate e rimekembjes. Sipas nje studim te FMN-se i cili ve ne dukje se problemet ne sektorin bankar tregojne se qeverite duhet te marrin masa te ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.987Z

FMN kerkon rritje te taksave deri ne 2016

0 Fondi Monetar Nderkombetar i ka kerkuar qeverise qe te vijoje me rritjen e taksave deri ne vitn 2016 N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.771Z

FMN miraton ndihmen per Shqiperine

Fondi Monetar Nderkombetar miraton ndihmen per Shqiperine e cila ne total kap shifren 3309 milione Euro dhe do te jepet ne nje periudhe tre vjecare Sic thuhet ne komunikaten per mediat te ketij institucioni me baze ne Uashington DC Bordi Ekzekutiv i FMN-se i dha driten jeshile edhe levrimit te menje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.908Z

Shehu: Kriza, deficiti buxhetor nuk do te kaloje parashikimet

Deficiti fiskal ne buxhetin e shtetit nuk do te jete me shume se 4-4.5 per qind, tha dje zv/ministri i Financave Sherefedin Shehu, i cili komentoi nje konkluzion te Fondit Monetar Nderkombetar, qe ne nje analize te fundit ka konstatuar se deficiti buxhetor i Shqiperise do te rritet. Shehu tha se Fon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama