Rezultate te kerkimit per termin: +Forcave +Tok

Total: 751
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.714Z

Ministrja Kodheli inspekton komanden e Forcave Tokesore ne Zall Herr

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, inspekton Komandën e Forcave Tokësore në Zall-Herr. Në këtë inspektim ministria shoqërohej nga shefi i Shtabit të Përgjithshëm i FA-së, gjeneral major, Xhemal Gjunkshi. Ministrja Kodheli u njohu me raportim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.092Z

Ekspozita e forcave te armatosura

U cel në Tiranë edicioni i dytë i panairit ALMEX 2011 për mbrojtjen dhe sigurinë. Në ceremoni ishte i pranishëm Ministri i Mbrojtjes Arben Imami, drejtues të lartë të forca

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.701Z

Përleshje mes forcave jordaneze dhe siriane

Mediat raportojnë se të premten në mbrëmjejanë shënuar përleshje mes forcave jordaneze dhe siriane përgjatë kufirit që ndan dy vendet. Burimet jordaneze thanë se hapja e zjarrit mes patrullave kufitare jordaneze dhe siriane ndodhi atëher&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.569Z

Kameron: Jo forcave tokësore në Libi

Kryeministri britanik, Dejvid Kameron, ka hedhur poshtë mundësinë e angazhimit të forcave tokësore në Libi duke thënë se është me rëndësi të veprohet në kuadër të mandatit të OKB-së e të mos bëhet di&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.596Z

I vidhet toka forcave ajrore

Çështja me pronat nuk përball në gjykatë vetëm qytetarët, por edhe vetë strukturat e shtetit. Nëpërmjet një padie, komanda e Forcave Ajrore Shqiptare, të njohura zyrtarisht si Reparti 3001, kërkon të drejtën p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.601Z

I ldquovidhetrdquo toka forcave ajrore

Çështja me pronat nuk përball në gjykatë vetëm qytetarët, por edhe vetë strukturat e shtetit. Nëpërmjet një padie, komanda e Forcave Ajrore Shqiptare, të njohura zyrtarisht si Reparti 3001, kërkon të drejtën p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.508Z

Obama kërkon miratimin e Kongresit për ofensivë tokësore kundër ISIS-it

Presidenti amerikan, Barack Obama, pritet ta njoftojë Kongresin në lidhje me planin e ri, i cili do të autorizonte përdorimin e kufizuar të forcave tokësore kundër militantëve të Shtetit Islamik. Ligjvënësit të cilët janë informu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama