Rezultate te kerkimit per termin: +Forcave +Tok

Total: 751
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.301Z

Greqi, ndryshime në udhëheqjen e Forcave të Armatosura

ATHINË- Këshilli Qeveritar për Cështjet e Jashtme dhe të Mbrojtjes (KYSEA) gjatë mbledhjes së djeshme kryesuar nga kryeministri, Jorgos Papandreu vendosi unanimisht nxjerrjen automatike në lirim të Shefave të katër Shtabeve të Përgjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.674Z

Afganistan, niset me mision kontigjenti i 8 i forcave tokësore

TIRANE- Është nisur sot drejt Afganistanit kontigjenti i 8-të i forcës tokësore, i përbërë nga 222 paqeruajtës, oficerë, nënoficerë dhe ushtarë profesionistë. Kontigjenti do të zëvendësojë trupat komando t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.946Z

SHBA dërgon forcat speciale tokësore në Siri

SHBA-ja ka marrë vendim që të dërgoj Forcat Speciale në Siri për t’i ndihmuar forcave anti-qeveritare për ta luftuar Shtetin Islamik, raporton BBC. Do të jenë afërsisht 50 trupa që do të zbarkohen në regjion, që do të j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.548Z

Amerika nuk do të nisë luftë tokësore kundër ISIS-it

Presidenti Barack Obama ka premtuar të mërkurën se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të bëjnë luftë tokësore në Irak, duke risiguruar amerikanët se nuk do të dërgojë trupa për të luftuar Shtetin Islamik. Obam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.916Z

Mbërrin në Shqipëri helikopteri i tretë “Cougar” i Forcave Ajrore

TIRANE - Mbërrin në Shqipëri helikopteri “Cougar”, i treti që i bashkohet Forcave Ajrore, në zbatim të kontratës me kompaninë franceze “Eurocopter”, nënshkruar më 17 dhjetor të vitit 2009. E pranishme në ceremonin&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.286Z

ISIS-it po i vjen fundi, së shpejti operacione të gjera tokësore të mbështetura nga ajri

Qindra trupa iraniane kanë arritur në Siri në 10 ditët e fundit, dhe së shpejti do t’iu bashkohen forcave qeveritare të presidentit sirian Bashar al-Assad në Siri, si dhe aleatëve të tjerë libanezë të Hezbollahut në një aksi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.470Z

Drejtues të Forcave Ushtarake Britanike takojnë përfaqësuesit të pushtetit vendore në Vlorë

31-08-2013 / Gazeta 55 Drejtues të forcave ushtarake britanike, që marrin pjesë në stërvitjen e përbashkët “Albanian Lion 2013”, që ka nisur në Shqipëri, zhvilluan dje takime me përfaqësues të pushtetit vendor në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama