Rezultate te kerkimit per termin: +Forcave +Tok

Total: 751
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.776Z

SHBA: Aeroplanët pa ekuipazh fluturojnë mbi Bagdad

Shtetet e Bashkuara e kanë filluar operacionin e fluturimit të aeroplanëve pa ekuipazh, por të armatosur, mbi kryeqytetin Bagdad në Irak. Pentagoni tha se aeroplant pa ekuipazh do t’i mbrojnë ushtarët amerikanë, të cilët tashmë kanë a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.943Z

Turqi zgjidhen kreret e rinj te ushtrise

Presidenti turk Abdullah Gul ka pranuar emërimin e katër krerëve të rinj të forcave të armatosura, pas largimit të katër parardhësve të tyre javën e kaluar. Ashtu sic pritej, komandanti i ushtrisë, gjenerali Necdet Ozel ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.718Z

Putin: Vazhdojnë sulmet ajrore në Siri

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha sot para studentëve në Stavropol se sulmet ajrore të Rusisë në Siri do të vazhdojnë për aq kohë sa të jetë e domosdoshme, në mbështetje të forcave lojale ndaj presidentit të Siris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.032Z

Kanadaja i bashkohet koalicionitkundër shtetit islamik ISIS në Irak

Koalicionit të gjerë të sulmeve kundër Shtetit Islamik në Irak i është bashkuar edhe Kandaja. 157 ligjvënës kanadezë votuan në favor të dërgimit të forcave të tyre për t’iu bashkuar koalicionit ndërkombët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.714Z

Rusia i përgjigjet NATO-s me divizione të reja ushtarake

Rusia do t’i formoj katër divizione të reja të forcave ushtarake tokësore në vitin 2016, në përgjigje të ushtrimeve ushtarake të “intesifikuara” të NATO-s. Gjenerali rus, Oleg Salyukov, u tha dje gazetarëve në Moskë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.691Z

Marreveshje per kerkimin e terroristeve

Kryekomandanti i trupës ndërkombëtare ISAF dhe Forcave të Armatosura Amerikane në Afganistan, gjenerali John Allen dhe ministri afgan i Mbrojtjes Abdul Rahim Wardak kanë nënshkruar një marrëveshje të rëndësishme. Amerikan&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.873Z

FA, Gjunkshi: Mbrojtja e institucioneve gjatë zgjedhjeve, mision kushtetues

03-07-2013 / Gazeta 55 Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA, Gjeneral Gjunkshi vlerëson koordinimin me Policinë e Shtetit Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, gjeneralmajor Xhemal Gjunkshi ka falënderuar komanda

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama