Rezultate te kerkimit per termin: +Forcave +Tok

Total: 751
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.701Z

Përleshje mes forcave jordaneze dhe siriane

Mediat raportojnë se të premten në mbrëmjejanë shënuar përleshje mes forcave jordaneze dhe siriane përgjatë kufirit që ndan dy vendet. Burimet jordaneze thanë se hapja e zjarrit mes patrullave kufitare jordaneze dhe siriane ndodhi atëher&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.569Z

Kameron: Jo forcave tokësore në Libi

Kryeministri britanik, Dejvid Kameron, ka hedhur poshtë mundësinë e angazhimit të forcave tokësore në Libi duke thënë se është me rëndësi të veprohet në kuadër të mandatit të OKB-së e të mos bëhet di&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.596Z

I vidhet toka forcave ajrore

Çështja me pronat nuk përball në gjykatë vetëm qytetarët, por edhe vetë strukturat e shtetit. Nëpërmjet një padie, komanda e Forcave Ajrore Shqiptare, të njohura zyrtarisht si Reparti 3001, kërkon të drejtën p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.601Z

I ldquovidhetrdquo toka forcave ajrore

Çështja me pronat nuk përball në gjykatë vetëm qytetarët, por edhe vetë strukturat e shtetit. Nëpërmjet një padie, komanda e Forcave Ajrore Shqiptare, të njohura zyrtarisht si Reparti 3001, kërkon të drejtën p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.508Z

Obama kërkon miratimin e Kongresit për ofensivë tokësore kundër ISIS-it

Presidenti amerikan, Barack Obama, pritet ta njoftojë Kongresin në lidhje me planin e ri, i cili do të autorizonte përdorimin e kufizuar të forcave tokësore kundër militantëve të Shtetit Islamik. Ligjvënësit të cilët janë informu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.944Z

Për Kontratën Proteatër të Forcave Opozitare

Nga Aurel PLASARI Në një moment ballafaqimi historik si ky, mes demokracisë shqiptare të rrezikuar dhe totalitarizmit të shfaqur, akti politik i radhës nga ana e forcave politike opozitare mbetet nënshkrimit i një kontrate të përbashkët Proteatër. Nga vizioni që ushqehet për një shoq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.629Z

Policia Ushtarake shpallet kampione e Forcave të Armatosura

TIRANË-Një futboll i veçantë sepse u luajt nga ushtarakët. Kampiona? Policia Ushtarake. Në vend të dytë u shpall ekipi i Komandës së Doktrinës e Stërvitjes dhe në vend të tretë ekipi i Komandës së Forcës Tok&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama