Rezultate te kerkimit per termin: +Forcave +Tok

Total: 751
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.569Z

Kameron: Jo forcave tokësore në Libi

Kryeministri britanik, Dejvid Kameron, ka hedhur poshtë mundësinë e angazhimit të forcave tokësore në Libi duke thënë se është me rëndësi të veprohet në kuadër të mandatit të OKB-së e të mos bëhet di&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.596Z

I vidhet toka forcave ajrore

Çështja me pronat nuk përball në gjykatë vetëm qytetarët, por edhe vetë strukturat e shtetit. Nëpërmjet një padie, komanda e Forcave Ajrore Shqiptare, të njohura zyrtarisht si Reparti 3001, kërkon të drejtën p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.601Z

I ldquovidhetrdquo toka forcave ajrore

Çështja me pronat nuk përball në gjykatë vetëm qytetarët, por edhe vetë strukturat e shtetit. Nëpërmjet një padie, komanda e Forcave Ajrore Shqiptare, të njohura zyrtarisht si Reparti 3001, kërkon të drejtën p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.508Z

Obama kërkon miratimin e Kongresit për ofensivë tokësore kundër ISIS-it

Presidenti amerikan, Barack Obama, pritet ta njoftojë Kongresin në lidhje me planin e ri, i cili do të autorizonte përdorimin e kufizuar të forcave tokësore kundër militantëve të Shtetit Islamik. Ligjvënësit të cilët janë informu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.944Z

Për Kontratën Proteatër të Forcave Opozitare

Nga Aurel PLASARI Në një moment ballafaqimi historik si ky, mes demokracisë shqiptare të rrezikuar dhe totalitarizmit të shfaqur, akti politik i radhës nga ana e forcave politike opozitare mbetet nënshkrimit i një kontrate të përbashkët Proteatër. Nga vizioni që ushqehet për një shoq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.629Z

Policia Ushtarake shpallet kampione e Forcave të Armatosura

TIRANË-Një futboll i veçantë sepse u luajt nga ushtarakët. Kampiona? Policia Ushtarake. Në vend të dytë u shpall ekipi i Komandës së Doktrinës e Stërvitjes dhe në vend të tretë ekipi i Komandës së Forcës Tok&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.301Z

Greqi, ndryshime në udhëheqjen e Forcave të Armatosura

ATHINË- Këshilli Qeveritar për Cështjet e Jashtme dhe të Mbrojtjes (KYSEA) gjatë mbledhjes së djeshme kryesuar nga kryeministri, Jorgos Papandreu vendosi unanimisht nxjerrjen automatike në lirim të Shefave të katër Shtabeve të Përgjith

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama