Rezultate te kerkimit per termin: +Forcave +Tok

Total: 751
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.508Z

Obama kërkon miratimin e Kongresit për ofensivë tokësore kundër ISIS-it

Presidenti amerikan, Barack Obama, pritet ta njoftojë Kongresin në lidhje me planin e ri, i cili do të autorizonte përdorimin e kufizuar të forcave tokësore kundër militantëve të Shtetit Islamik. Ligjvënësit të cilët janë informu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.944Z

Për Kontratën Proteatër të Forcave Opozitare

Nga Aurel PLASARI Në një moment ballafaqimi historik si ky, mes demokracisë shqiptare të rrezikuar dhe totalitarizmit të shfaqur, akti politik i radhës nga ana e forcave politike opozitare mbetet nënshkrimit i një kontrate të përbashkët Proteatër. Nga vizioni që ushqehet për një shoq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.629Z

Policia Ushtarake shpallet kampione e Forcave të Armatosura

TIRANË-Një futboll i veçantë sepse u luajt nga ushtarakët. Kampiona? Policia Ushtarake. Në vend të dytë u shpall ekipi i Komandës së Doktrinës e Stërvitjes dhe në vend të tretë ekipi i Komandës së Forcës Tok&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.301Z

Greqi, ndryshime në udhëheqjen e Forcave të Armatosura

ATHINË- Këshilli Qeveritar për Cështjet e Jashtme dhe të Mbrojtjes (KYSEA) gjatë mbledhjes së djeshme kryesuar nga kryeministri, Jorgos Papandreu vendosi unanimisht nxjerrjen automatike në lirim të Shefave të katër Shtabeve të Përgjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.674Z

Afganistan, niset me mision kontigjenti i 8 i forcave tokësore

TIRANE- Është nisur sot drejt Afganistanit kontigjenti i 8-të i forcës tokësore, i përbërë nga 222 paqeruajtës, oficerë, nënoficerë dhe ushtarë profesionistë. Kontigjenti do të zëvendësojë trupat komando t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.946Z

SHBA dërgon forcat speciale tokësore në Siri

SHBA-ja ka marrë vendim që të dërgoj Forcat Speciale në Siri për t’i ndihmuar forcave anti-qeveritare për ta luftuar Shtetin Islamik, raporton BBC. Do të jenë afërsisht 50 trupa që do të zbarkohen në regjion, që do të j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.548Z

Amerika nuk do të nisë luftë tokësore kundër ISIS-it

Presidenti Barack Obama ka premtuar të mërkurën se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të bëjnë luftë tokësore në Irak, duke risiguruar amerikanët se nuk do të dërgojë trupa për të luftuar Shtetin Islamik. Obam

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama