Rezultate te kerkimit per termin: +Franc

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.397Z

Tiranë, ekzekutohet Franc Konomi

Rikthehen vrasjet për ata që prej 20 vjetësh i njohin si legjenda e rrugës "Bardhyl". Franc Konomi i akuzuar për vrasjen e Gazment Muçës, është ekzekutuar të enjten në mesditë në Tiranë pasi dy persona të panjohur kanë derdhur në trupin e tij një karikator me fishekë. Nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.287Z

Retro/ Histori: Vrasja e Franc Ferdinandit

28 qershor 1914 Të dielën e 28 qershorit 1914, rreth orës 1.15, Franc Ferdinandi dhe e shoqja u vranë në Sarajevë, kryeqytetin e provincës austro-hungareze të Bosnje-Hercegovinës, nga Gavrilo Principi, një 19-vjecar, anëtar i ‘Bosnja e Re’ dhe një prej grupit të vrasësve të org

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.034Z

Francë, sot zgjedhjet presidenciale

FRANCË- Sot në Francë mbahen zgjedhjet presidenciale prej të cilave do të dalë kreu i ardhshëm i Elizesë. Në garë janë 10 kandidatë, por e gjithë vëmendja është përqendruar te presidenti aktual Nikolas Sarkozi, i ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.916Z

Malouda kthehet në Francë

Ish-reprezentuesi i kombëtares së Francës, Florent Malouda, shtatë vjet pas largimit nga kampionati francez në drejtim të Chelsea, po rikthehet përsëri atje. 35 vjeçari që ka regjistruar 80 paraqitje për Francën, ka arritur marrëvesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.679Z

Franc Ashiku, një titull, një krijimtari

17/12/2008  Krijimtaria e tij artistike shënoi një hap të rëndësishëm në zhvillimin e grafikës në vendin tonë. Një artist që kërkonte dhe servirte situata antikomformiste, piktura e tij, rezultat i traditës së krijuar nga piktura e paraardhësve, si Idromeno e Marubi, Kolomb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.720Z

Berati i Francësbinjakezohetme Beratin tonë

TIRANE- Zbulohet në Francë qyteza e vogël me emrin Berat. Ajo që bën përshtypje është fakti se në kufi me Beratin francez ndodhet edhe një qytet me emrin Kozare, emrin e të cilit e mban njëri nga fshatrat më të hershëm në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.107Z

Vrasja e Franc Konomit dosja ne polici

/ / Pese muaj pas atentatit te ndodhur me 7 korrik prane sheshit Avni Rrustemi ne Tirane hetimet nuk kane arritur te identifikojne vrasesit e 42-vjecarit. Ne perfundim te afatit te pare hetimor Prokuroria e Tiranes ka analizuar provat e grumbulluara dhe ka arritur ne perfun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama