Rezultate te kerkimit per termin: +Franc

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.679Z

Franc Ashiku, një titull, një krijimtari

17/12/2008  Krijimtaria e tij artistike shënoi një hap të rëndësishëm në zhvillimin e grafikës në vendin tonë. Një artist që kërkonte dhe servirte situata antikomformiste, piktura e tij, rezultat i traditës së krijuar nga piktura e paraardhësve, si Idromeno e Marubi, Kolomb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.720Z

Berati i Francësbinjakezohetme Beratin tonë

TIRANE- Zbulohet në Francë qyteza e vogël me emrin Berat. Ajo që bën përshtypje është fakti se në kufi me Beratin francez ndodhet edhe një qytet me emrin Kozare, emrin e të cilit e mban njëri nga fshatrat më të hershëm në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.107Z

Vrasja e Franc Konomit dosja ne polici

/ / Pese muaj pas atentatit te ndodhur me 7 korrik prane sheshit Avni Rrustemi ne Tirane hetimet nuk kane arritur te identifikojne vrasesit e 42-vjecarit. Ne perfundim te afatit te pare hetimor Prokuroria e Tiranes ka analizuar provat e grumbulluara dhe ka arritur ne perfun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.271Z

Francë, sulmuesi i hebrenjve ka filmuar krimin!

FRANCË- Ministri i Brendshëm i Francës, Klaud Gueant deklaroi sot se i dyshuari për të shtënat ndaj tre fëmijëve dhe një të rrituri në shkollën hebraike të Francës, mund ta ketë filmuar krimin. Ai ka cituar dëshmitar&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.950Z

Vrasja e Franc Konomitshoqërohen 45 personanë komisariate

TIRANE-Për tri ditë më radhë, policia ka shoqëruar dhe marrë në pyetje 45 persona, mes tyre familjarë e miq të viktimës, si dhe persona të tjerë të dyshuar per vrasjen e Franc Konomit. Nderkohe ende nuk është pyetur asnjë nga familjarët e Gazmend Muçës, për ekzekutimin e të cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.465Z

Francë, debate mbi prostitucionin

Parlamentri francez është përfshirë në një debat mbi nxjerrjen jashtë ligjit të prostitucionit, pasi një parti e madhe në opozitë propozoi një ligj që e shndërron në një kundravajtje penale pagesën për marr&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.274Z

Hoxhaj vizitë zyrtare në Francë

Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Republikës së Francës, Laurent Fabius, sot ka filluar një vizitë zyrtare në Paris, ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj. Gjatë qëndr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama