Rezultate te kerkimit per termin: +Frankfurti

Meta: total 338 / total_found 338 / time 0.000 / keyword[0] frankfurti / docs[0] 338 / hits[0] 376 /
Shtrenjtohet udhëtimi drejt Tiranës, dyfishohen biletat gjatë verës
  • 2018-07-24

Shtrenjtohet udhëtimi drejt Tiranës, dyfishohen biletat gjatë verës

Numri i lartë i emigrantëve që duan të kalojnë pushimet në Shqipëri, ka bërë që biletat vajtje-ardhje e avionëve nga jashtë për në drejtim të Tiranës këtë verë të jenë shumë më të shtrenjta se anasjelltas. E sigurisht shtetet që kanë numrin më të madh të emigranteve shqi

Kovaç leksion paraardhësit, Frankfurt fiton Kupën e Gjermanisë
  • 2018-05-20

Kovaç leksion paraardhësit, Frankfurt fiton Kupën e Gjermanisë

Jupp Heynckes i ka dhënë fund karrierës së tij si trajner me një finale të humbur, ndërsa Niko Kovaç do të shkojë në Bavari për të zënë vendin e tij, si fitues i freskët i Kupës së Gjermanisë. Në finalen e luajtur në Olympia Stadium të Berlinit, Eintracht Frankfurt mposhti Baye

Bayern-Frankfurt, Kovaç do Kupën për të çuar Eintracht-in në Europë, Heynckes për ta mbyllur me trofe
  • 2018-05-19

Bayern-Frankfurt, Kovaç do Kupën për të çuar Eintracht-in në Europë, Heynckes për ta mbyllur me trofe

Me titullin e 27-të Bundesligës të siguruar, kampionët e Gjermanisë shënojnë një tjetër sukses duke mbërritur në finalen e 5-të të Kupës së Gjermanisë brenda 7 viteve, me Bayernin që fitoi 6-2 ndaj Leverkusen në gjysmëfinale.  Sfida e 19 majit do të shënojë njëherazi edhe rik

Shtohen low cost, por fluturimet nga Shqipëria kushtojnë edhe trefish më shtrenjtë se rajoni
  • 2018-04-09

Shtohen low cost, por fluturimet nga Shqipëria kushtojnë edhe trefish më shtrenjtë se rajoni

Ndonëse numri i kompanive ajrore që kanë linja direkte me Shqipërinë po shtohet, përfshirë dhe ato me kosto të ulët (low cost), çmimet e biletave për të fluturuar nga Tirana drejt vendeve të ndryshme të Europës vijojnë të mbeten më të shtrenjtat në rajon, në disa raste edhe dyf

Mashtrim dhe trafik droge, 2 të ekstraduar nga Greqia e Gjermania
  • 2018-03-22

Mashtrim dhe trafik droge, 2 të ekstraduar nga Greqia e Gjermania

Në Shqipëri janë ekstraduar ditën e sotme dy persona nga Gjermania dhe Greqia, të cilët akuzohen për mashtrim dhe trafikim të lëndëve narkotike. Policia njofton se nga Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Frankfurti/Gjermani drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar  Shefki Lusha, 49 vjeç

Ekstradohet nga Gjermania i dënuari për vjedhje me dhunë
  • 2018-02-23

Ekstradohet nga Gjermania i dënuari për vjedhje me dhunë

Një person i shpallur në kërkim për vjedhje me dhunë, është ekstraduar nga Gjermania drejt vendit tonë. I ekstraduari është Redi Ferizaj (Allkoçi), 31 vjeç lindur në Tiranë, i dënuar me 7 vite burg për veprën penale  Vjedhja me dhunë e kryer në bashkëpunim. Ekstradimi i tij u b

Tronditet tregu global, bursat në pikiatë në SHBA dhe Azi
  • 2018-02-06

Tronditet tregu global, bursat në pikiatë në SHBA dhe Azi

Tregu global është tronditur që prej ditës së djeshme me një rënie të papritur të aksioneve në bursa, që nisi në SHBA dhe vazhdoi më tej duke përpirë edhe Azinë. Tregjet aziatike u zhytën në krizë këtë mëngjes, pasi investitorët hodhën rezervat pas rënies më të madhe të a