Rezultate te kerkimit per termin: +Frankfurti

Meta: total 338 / total_found 338 / time 0.000 / keyword[0] frankfurti / docs[0] 338 / hits[0] 376 /
Merkeli është programi
  • 2015-04-12

Merkeli është programi

Që prej 10 prillit 2000 ajo është kryetare e CDU-së. Në këto 15 vjet, Angela Merkel jo vetëm e ka përtërirë partinë. Ajo e ka bërë partinë e saj, mendon Volker Wagener. Ai që udhëton shumë dëgjon shumë për Angela Merkelin. Shumicën e herëve gjëra të habitshme. Putini e respe

Përfundon ndeshja, Kosovë 0:0 Eintracht Frankfurt (Foto/Video)
  • 2015-03-24

Përfundon ndeshja, Kosovë 0:0 Eintracht Frankfurt (Foto/Video)

Ka përfunduar barazim pa gola miqësorja mes Kosovës dhe skuadrës gjermane Eintracht Frankfurt. Përfaqësuesja e Kosovës, pati një paraqitje të mirë, duke pasur disa raste të mira, por pa arritur të gjejë golin. Bersant Celina pati mund&

No Pic available
  • 2015-03-18

Frankfurti në flakë, protesta kundër ndërtimit të selisë së re të BQE

Goma makinash në flakë,  makina policie të djegura, tym, dhunë dhe kaos. Ky është Frankfurti i Gjermanisë, ku mijëra njerëz kanë protestuar në mënyrë të dhunshme kundër ndërtimit të selisë së re së Bankës Qëndrore Europiane. Demonstruesit e lëvizjes Blockupy  paralizuan qend

Frankfurti në flakë nga protestat
  • 2015-03-18

Frankfurti në flakë nga protestat

Dhjetëra persona janë plagosur dhe të paktën 350 janë arrestuar, pasi demonstruesit u përplasën me policinë në qytetin gjerman të Frankfurtit. Protestuesit kundër masave të kursimit kishin dalë në rrugë me rastin e hapjes së selisë së re të Bankës Qendrore Europiane. Ata hodhën

Kapllani hero me dy gola, e shpëton skuadrën nga humbja (Video)
  • 2015-02-27

Kapllani hero me dy gola, e shpëton skuadrën nga humbja (Video)

Sulmuesi shqiptar Edmond Kapllani ka zëvendësuar shqiptarin tjetër të FSV Frankfurtit, Odise Roshin, për të shënuar dy herë edhe për ti jap skuadrës së tij një pikë në barazimin 3:3, kundër Buchum si mysafirë. Kapllani

Roshi vendimtar në fitoren e Frankfurtit (Video)
  • 2015-02-15

Roshi vendimtar në fitoren e Frankfurtit (Video)

Odise Roshi është shndërruar në hero për skuadrën e Frankfurtit, duke shënuar golin e fitores në ndaj Leipzig. Frankfurti e mundi 0:1 Leipzigun në udhëtim,ndërsa Roshi ishte golashënuesi i vetëm i ndeshjes.AdPlatformZone = {id: "f9579

Shperthejne kuqezinjte shenon Roshi dhe Gashi
  • 2015-02-09

Shperthejne kuqezinjte shenon Roshi dhe Gashi

e Hene 9 Shkurt 20151103 am brbrNis ne menyren me te mire futbollis tikisht 2015-ta si per Odise Roshin dhe Shkelzen Gashin Qe te dy lojtaret e Kombetares shqiptare ishin protagoniste ne fitoret e djeshme te skuadrave te tyre FSV Frankfurti fitoi 2- 1 ndaj Nyrenbergut duke iu la