Rezultate te kerkimit per termin: +Frankfurti

Meta: total 338 / total_found 338 / time 0.000 / keyword[0] frankfurti / docs[0] 338 / hits[0] 376 /
Buzëqeshin Wolfsburgu dhe Frankfurti
  • 2017-12-03

Buzëqeshin Wolfsburgu dhe Frankfurti

U mbyll me fitoren e thellë 3-0 të Wolfsburgut ndaj Borussia Moenchengladbach java e 14-të e Bundesligës me ujqërit që ndalën serinë e rezultateve pozitive të formacionit të drejtuar nga ish trajneri i Wolfsburgut Dieter Hecking. Në Wolkswagen Stadion vendosën gjithçka golat e Malli e

Bundesliga, Borussia Dortmund rikthehet në krye
  • 2017-09-21

Bundesliga, Borussia Dortmund rikthehet në krye

Borussia Dortmund ruan kryesimin në Gjermani pas suksesit të pastër 3-0 në fushën e Hamburgut. Skuadra e Peter Bosz shkatërroi 3-0 ekipin e Mërgim Mavrajt ku mbrojtësi shqiptar u aktivizua titullar. Shinji Kagaëa zhbllokoi sfidën në pjesën e parë duke e vendosur në shina ndeshjen për

No Pic available
  • 2017-09-06

Veliaj në Samitin e Qyteteve në Izrael, për transformimin e Tiranës

Transformimi i Tiranës dhe praktikat inovatore të Bashkisë së Tiranës po gjejnë gjithnjë e më shumë jehonë në shtypin e huaj e forumet ndërkombëtare. Së fundi, Tirana u bë pjesë dhe kryesoi në Samitin e Qyteteve në Tel Aviv, bashkë me qytete si Frankfurti dhe Varshava. Kryebashkia

No Pic available
  • 2017-08-28

Vrau një dhe plagosi dy të tjerë se prenë pishat, ekstradohet nga Gjermania

Ekstradohet nga Gjermania një 29 vjeçar shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e një shtetasi dhe plagosjen e dy të tjerëve. Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tiranës me Interpol Wiesbaden, ditën e sotme u krye ekstradimi nga Frankfurti drejt vendit tonë, i shteta

Vrau e plagosi në 2013-ën, kapet në Gjermani i shumëkërkuari shqiptar
  • 2017-08-28

Vrau e plagosi në 2013-ën, kapet në Gjermani i shumëkërkuari shqiptar

Ekstradohet nga Gjermania një shtetas shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e një personi dhe plagosjen e dy të tjerëve. Gjatë ditës së sotme, si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tiranës me Interpol Ëiesbaden, u krye ekstradimi nga Frankfurti/Gjermani drejt vendit

Borussia Dortmund fiton Kupën e Gjermanisë
  • 2017-05-28

Borussia Dortmund fiton Kupën e Gjermanisë

Borussia e Dortmundit kthehet te suksesi në Kupën e Gjermanisë, pas tre finaleve radhazi të humbura. Skuadra e Tuchel triumfoi 2-1 në finalen e luajtur në Olympiastadion të Berlinit, përballë Eintracht Frankfurt dhe për të katërtën herë në histori shpallet fituese e trofeut të dytë

No Pic available
  • 2017-03-13

Në Berlin anulohen 1 mijë fluturime

Një mijë fluturime janë anuluar sot në Berlin si pasojë e grevës që ka nisur sot stafi në dy aeroporte të kryeqytetit gjerman për shak të mosmarrëveshjeve në lidhje me pagat. Sindikata kërkon një rritje të pagës për personelin e parë 12 euro në orë nga rreth 11 euro që është