Rezultate te kerkimit per termin: +Frankfurti

Meta: total 338 / total_found 338 / time 0.000 / keyword[0] frankfurti / docs[0] 338 / hits[0] 376 /
Leicester ne krize Marseja fiton thelle
  • 2017-01-28

Leicester ne krize Marseja fiton thelle

p styletext-align justifyEdhe FA Kap verteton se Lester Siti kampionia ne fuqi e Premier Liges Angleze eshte ne situate krize Ne ndeshjen e pare te turit te 116 skuadrave me te mira dhelprat e Ranierit nuk shkuan me shume se nje barazim 2-2 ne fushen e Derbi Kauntit qe luan nje kategori me poshte p

No Pic available
  • 2017-01-02

Gazetari hollandez: Bankat drejtohen keq. Britania tani është si Shqipëria

Gazetari Hollandes Loris Luyendijk ishte i ftuari i radhës në Tonight Ilva Tare në RTV Ora News. Ai ralizoi një projekt për ekonominë dhe financat botërore. Në intervistën ekskluzive ai foli për librin e tij  dhe për krizën financiare. Loris Luyendijk thotë se ka intëervistuar shumë

No Pic available
  • 2016-11-29

Tragjeditë ajrore, nga Torino deri tek kombëtarja e Zambias

Për fat të keq tragjeditë ajrore e kanë goditur edhe në të shkuarën botën e sportit. Nga skuadra më e fortë e viteve të pas luftës Torino, për të vijuar me ekipin e Mançester United e deri tek kombëtarja e Zambias në vitin 1993. Tragjedia e ndodhur afër qytetit kolumbian të Medeli

Një sulm hakerësh lë gjysmën e Gjermanisë pa internet e telefon
  • 2016-11-28

Një sulm hakerësh lë gjysmën e Gjermanisë pa internet e telefon

As televizor, as telefon dhe as internet. Të dielën pasdite, rrjeti Telekon regjistroi probleme të mëdha mbi funksionimin e tij në territorin gjerman, në veçanti në disa qytete të mëdha, si Berlini, Hamburgu dhe Frankfurti dhe në Ruhrgebiet, zonat më të populluara për nga dendësia në

Bayerni ndalet në Frankfurt, fiton Kolni i Mavrajt
  • 2016-10-15

Bayerni ndalet në Frankfurt, fiton Kolni i Mavrajt

Eintrahti i Frankfurtit ndali në barazim 2-2 Byernin e Mynihut në Commerzbank-Arena, duke i dhënë mundësi Kolnit që ta ngushtonte në vetëm dy pikë diferencën me bavarezët. Dy herë kaluan në avantazh kampionët në fuqi të Bundesligës, por po kaq herë barazuan vendasit në një sfidë

No Pic available
  • 2016-10-03

Reforma në drejtësi, Granoff: Nëse nuk zbatohet, një copë letër në sirtar

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të angazhuara plotësisht në zbatimin e plotë të reformës në drejtësi. Në një intervistë për Tonoght Ilva Tare Drejtori ekzekutiv i kompanisë Pomona Capital Michael Granoff tha se të miratosh një ligj për reformën në drejtësi dhe asgjë të m

Dhoma e Tregtise Legalizim hashashit dhe prostitucionit ne Shqiperi
  • 2016-09-22

Dhoma e Tregtise Legalizim hashashit dhe prostitucionit ne Shqiperi

Nga shtepite publike deri tek perdorimi i hashashit Red Light District ne Amsterdam nuk i le asnje hapesire imagjinates Lagjja ne te cilen profesioni me i vjeter ne bote ushtrohet ne menyre te ligjshme e ka shnderruar kryeqytetin holandez ne nje atraksion turistik te jashtezakonshembr br do vit at