Rezultate te kerkimit per termin: +Frankfurti

Meta: total 338 / total_found 338 / time 0.000 / keyword[0] frankfurti / docs[0] 338 / hits[0] 376 /
No Pic available
  • 2016-07-18

Vjena, qyteti më tërheqës për të jetuar në të gjithë botën?

Vjena Pozicioni gjeografik, shto këtu edhe mënyrën e thjeshtë të të jetuarit e kanë kthyer kryeqytetin e Austrisë një vend mjaft të kërkuar për biznesmenët. Ndërsa kështjellat shekullore dhe muzetë, galeritë e ndërtesat e vjetra e bëjnë atë qendër turizmi.   Viena, kryeqyt

No Pic available
  • 2016-07-18

Vjena, qyteti më tërheqës për të jetuar në gjithë botën?

Vjena Pozicioni gjeografik, shto këtu edhe mënyrën e thjeshtë të të jetuarit e kanë kthyer kryeqytetin e Austrisë një vend mjaft të kërkuar për biznesmenët. Ndërsa kështjellat shekullore dhe muzetë, galeritë e ndërtesat e vjetra e bëjnë atë qendër turizmi. Viena, kryeqyteti i A

A do ta humbasë Londra rëndësinë si qendër financiare?
  • 2016-07-11

A do ta humbasë Londra rëndësinë si qendër financiare?

Në radhët e investitorëve po shtohet pasiguria pas votës së britanikëve për të dalë nga Bashkimi Evropian dhe për këtë shkak ata po tërheqin paratë e tyre nga Londra. Për shkak të frikës nga dizavantazhet apo dëmet e mundshme që mund të pasojnë prej Brexit-it investitorët nd

No Pic available
  • 2016-07-08

Ekstradohet nga Gjermania 20 vjeçari i dënuar me 7 vite burg

Një 20 vjeçar u ekstradua nga Frankfurti i Gjermanisë. Fabjo Berhamaj nga Patosi, është dënuar me 7 vite burg për prodhim dhe shitje të narkotikëve. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier, e ka dënuar këtë shtetas  me 7 vjet  burg për kryerjen e veprës penale ‘Prodhim dhe shitje e n

Ekstradohet nga Gjermania 20-vjeçari i dënuar me 7 vjet burg
  • 2016-07-08

Ekstradohet nga Gjermania 20-vjeçari i dënuar me 7 vjet burg

Interpol Tirana ka kryer ekstradimin nga Frankfurti drejt vendit tonë të shtetasit Fabjo Berhamaj, 20 vjeç, lindur në Patos, i dënuar me 7 vjet burg. 20-vjeçari ishte dënuar nga Gjykata e Fierit me 7 vjet burg për kryerjen e veprës penale Prodhim dhe shitje e narkotikëve parashikuar nga ne

Ekstradohet nga Frankfurti anëtari i bandës së Admir Tafilit
  • 2016-06-29

Ekstradohet nga Frankfurti anëtari i bandës së Admir Tafilit

Pas arrestimit pak kohë më parë, policia njofton se ka mbërritur në Rinas anëtari i bandës së Admir Tafilit, ekstraduar nga Gjermania. "Dritan Peksani, 26 vjeç, lindur në Shkodër u ekstradua nga Frankfurti, Gjermani" njofton policia. Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda

No Pic available
  • 2016-06-28

Ekstradohet nga Gjermania vrasësi shqiptar me pagesë, pjesë e grupit të Admir Tafilit

Ekstradohet nga Frankfurti i Gjermanisë, 26-vjeçari Dritan Peksani i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje të kryer në bashkëpunim. Nga Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Frankfurt/ Gjermani, drejt vendit tonë, i shtetasit shqiptar në kërkim ndërkombëtar: Ndaj 26 vjeçarit nga