Rezultate te kerkimit per termin: +Frankfurti

Meta: total 338 / total_found 338 / time 0.000 / keyword[0] frankfurti / docs[0] 338 / hits[0] 376 /
No Pic available
  • 2008-10-10

Ngrenë kokën bursat evropiane

Veprimet e koordinuara të bankave qendrore të shumë shteteve duket se po japin rezultate, duke bërë që bursat botërore të arrijnë të marrin frymë. Ulja me gjysmë pike e normave të interesit, lëvizje "e paprecedentë", nuk ia doli t‘i bindte tregjet të mërkurën se gjërat po rregul

No Pic available
  • 2008-09-27

Panair libri në Frankfurt, 60 vjet nga themelimi

Autori i Lajmit: red.Më shumë se 7 mijë shtëpi botuese nga 101 vendet do të jenë të pranishme këtë vit Panairi i librit në Frankfurt këtë vjeshtë feston 60-vjetorin e themelimit. Ky panair është më i madhi dhe më i rëndësishmi në botë. Më shumë se 7 mijë shtëpi botuese ng

No Pic available
  • 2008-08-22

Kujtime nga “Pranvera e Pragës”

Marshimi i trupave të traktatit të Varshavës më 21 gusht 1968 i dha fund eksperimentit të Pragës dhe shkatërroi edhe shpresën e shumë njerëzve në Gjermaninë Lindore. 1968-a ishte në Perëndim viti i revoltave studentore. Në Lindje ajo ishte në radhë të parë viti i pranverës së Pr

No Pic available
  • 2008-06-28

Nis Era e Re për British Airways

Linja e re e varur nga “British Airways”, OpenSkies do të nisë fluturimin e saj të parë më 19 qershor 2008 mes aeroporteve “Orly” të Parisit dhe “JFK” në New York. OpenSkies do të operojë në shërbime të përditshme mes Parisit dhe New York-ut me avion të tipit Boeing 75

No Pic available
  • 2008-06-22

Vendimi; Trafiku i femrave, 16 vjet burg për Damiano Toshin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shpallur fajtor dhe dënoi me 16 vjet burg të pandehurin Damiano Toshi. I pandehuri, i ekstraduar një vit më parë, është i dënuar me “burgim të përjetshëm” për vrasjen e dy basketbollistëve në Korçë, Sokol Jahollari e Rafael Riza, ndërkohë që në

No Pic available
  • 2008-05-30

Prokuroria, 18 vjet burg për Damiano Toshin

Autori i Lajmit: red.I dënuari për vrasjen e basketbollistëve në Korçë rrezikon të dënohet me 18 vjet burg. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka deklaruar fajtor dhe kërkoi dënimin me 18 vjet burg për të pandehurin Damiano Toshi. Sipas të njëjtave burime, i pandehuri, i ekstraduar një v

No Pic available
  • 2008-05-15

BE-ja teston kandidatët për anëtarësim në zonën e euros

Me 11 vende filloi monedha e përbashkët evropiane dhjetë vjet më parë. Një projekt ambicioz, pasi euro duhej të ishte po aq e fortë sa dikur marka gjermane. Bilanci sot është pozitiv. Në vitin 2001, zonës së euros iu shtua Greqia, ndërsa në 2007- n Sllovenia. Sllovakia do të jetë ve