Rezultate te kerkimit per termin: +Frankfurti

Meta: total 338 / total_found 338 / time 0.000 / keyword[0] frankfurti / docs[0] 338 / hits[0] 376 /
Brexiti dhe balanca e pushtetit
  • 2016-05-11

Brexiti dhe balanca e pushtetit

Dalja e Britanisë nga Bashkimi Europian do të shkaktonte një mungesë të madhe balancash brenda Europës, por edhe në marrëdhëniet me SHBA-në dhe përkundër fuqive të mëdha si Rusia dhe Kina. Nga Joseph Nye Britania iu bashkua atij që u bë Bashkim Europian në vitin 1973. Këtë vit, m

No Pic available
  • 2016-03-28

Futbollistët e Kombëtares humbasin avionin për Luksemburg sepse po stërviteshin shumë

Transferta austriake ka rezervuar një surprizë të hidhur për Kombëtaren Shqiptare, që ka humbur avionin për në Luksemburg, me të cilin do të përballet këtë të martë. Kuqezinjtë, pas humbjes 2-1 me Austrinë zhvilluan dhe një seancë të fundit stërvitore në këtë vend në orët e

Panairi i Leipzigut: Book Pitch
  • 2016-03-25

Panairi i Leipzigut: Book Pitch

Një nga detyrat e një panairi është sjellja pranë njëri-tjetrit e shtëpive botuese dhe autorëve. Një format i ri i bën takimet efikase dhe interesante: Prezantimet në një ritëm pesëminutësh Adina Popescu është nervoze, kjo është e qartë. Ajo flet shpejt, i mbush të pesë minuta

Antiamerikanët janë në pushtet
  • 2016-02-25

Antiamerikanët janë në pushtet

Pushtetit po i dridhet dheu nën këmbë, andaj nga paniku përpiqet të sajojë afera. Gjatë fundjavës një mercenar gjerman, i dyshuar si vrasës i paguar nga udhëheqja e UÇK-së dhe i dënuar për atentat, lansoi një peticion virtual për largimin e ambasadorit të SHBA-së. Aksioni i kë

EUROPOL: Kosovarë të përfshirë në rrjetin e trafikantëve me emigrantë që përfituan 6 miliardë €
  • 2016-02-22

EUROPOL: Kosovarë të përfshirë në rrjetin e trafikantëve me emigrantë që përfituan 6 miliardë €

Bandat e trafikimit me njerëz kanë përfituar rreth 6 miliardë euro vitin e kaluar, ku pjesa më e madhe e kësaj shume ka ardhur nga trafikimi i migrantëve për në Evropë, ka thënë agjencia policore e BE-së Europol në një raport të lëshuar të hënën. Raporti, duke e cilësuar trafiki

Raporti i Europol-it: Kosovarët janë përfshirë në rrjetin e trafikantëve me migrantë
  • 2016-02-22

Raporti i Europol-it: Kosovarët janë përfshirë në rrjetin e trafikantëve me migrantë

Bandat e trafikimit me njerëz kanë përfituar rreth 6 miliardë euro vitin e kaluar, ku pjesa më e madhe e kësaj shume ka ardhur nga trafikimi i migrantëve për në Evropë, ka thënë agjencia policore e BE-së Europol në një raport

Gjermani, ngjarjet e Këlnit shtojnë shitjet e armëve për vetëmbrojtje
  • 2016-01-28

Gjermani, ngjarjet e Këlnit shtojnë shitjet e armëve për vetëmbrojtje

Që prej sulmeve seksuale të Këlnit, në Gjermani janë rritur ndjeshëm kërkesat e lejeve për të mbajtur një armë, ashtu siç janë shtuar pretendimet dhe ofertat për kurse të vetëmbrojtjes. Njerëzit nuk ndihen të