Rezultate te kerkimit per termin: +Frankfurti

Meta: total 338 / total_found 338 / time 0.000 / keyword[0] frankfurti / docs[0] 338 / hits[0] 376 /
A jemi bërë seksualisht histerikë?
  • 2016-01-25

A jemi bërë seksualisht histerikë?

Natyrisht është mirë kur jemi të kujdesshëm dhe të vëmendshëm ndaj abuzimeve seksuale me fëmijët. Por ndonjëherë duket sikur reagojmë më shumë se ç'duhet. Në komunizëm, në Gjermaninë lindore ishte diçka normale të laheshe në një vaskë nudo me fëmijët (FOTO POSHTE), por ta

Aeroporti “Adem Jashari” i kthehet normalitetit
  • 2015-12-28

Aeroporti “Adem Jashari” i kthehet normalitetit

Me largimin e mjegullës dhe rritjen e dukshmërisë i është kthyer normalitetit edhe aeroportit “Adem Jashari” në Prishtinë, në të cilin dje u desh të anulohen plotë 63 fluturime për shkak të mjegullës së dendur, nj

Dramë në Beograd: Tentim për sulm terrorist në aeroplanin me atletë serbë
  • 2015-12-06

Dramë në Beograd: Tentim për sulm terrorist në aeroplanin me atletë serbë

Një dramë ka përshkuar kryeqytetin serb pasi që një amerikan i quajtur Laken me origjinë jordaneze ka tentuar që të hap derën e avionit i cili ishte nisur nga Frankfurti për në Beograd njofton kurir, transmeton Indeksonline. Në aeroplan , n

No Pic available
  • 2015-11-14

Këto janë 10 qytetet më jomiqësore në botë

Renditja – “Huffington Post” ka sjellë rezultatet e një sondazhi të revistës turistike “Condé Nast Traveler” duke i renditur ato sipas përshtypjes që lexuesit e saj kanë sjellë. E me siguri se ajo që do të shihni, mund ta lërë shumëkënd gojëhapur

Pas 10-fitoresh ngec Bayern, barazim edhe mes Atletiko Madrid dhe La Corunias
  • 2015-10-31

Pas 10-fitoresh ngec Bayern, barazim edhe mes Atletiko Madrid dhe La Corunias

-Nis fundjava sportive në Gjermani e Spanjë-TIRANË, 30 Tetor/ATSH-Arbi Fortuzi/-. Bayern Mynih është bllokuar në barazim pa gola ndaj Frankfurtit, në ndeshjen çelëse të javës së 11-të të Budensligës.Ndeshja e zhvilluar në "Commerzbank Arena", solli fundin e fluturimit të fitoreve t

Pas 10 fitoresh ngec Bayern, barazim edhe mes Atletiko Madrid dhe La Corunias
  • 2015-10-31

Pas 10 fitoresh ngec Bayern, barazim edhe mes Atletiko Madrid dhe La Corunias

-Nis fundjava sportive në Gjermani e Spanjë-TIRANË, 30 Tetor/ATSH-Arbi Fortuzi/-. Bayern Mynih është bllokuar në barazim pa gola ndaj Frankfurtit, në ndeshjen çelëse të javës së 11-të të Bundesligës.Ndeshja e zhvilluar në "Commerzbank Arena", solli fundin e fluturimit të fitoreve t

Letërsia në transit 21 shkrimtarë rrëfejnë ekzilin..
  • 2015-10-29

Letërsia në transit 21 shkrimtarë rrëfejnë ekzilin..

Nis edicioni i dytë i Festivalit Ndërkombëtar të Letërsisë “Deti i Bardhë” “Letërsia në transit” është motoja që do të bëjë bashkë në Tiranë shkrimtarë të ndryshëm, në edicionin e dytë të Festivalit Ndërkombëtar të Letërsisë “Deti i bardhë&