Rezultate te kerkimit per termin: +Frika

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.681Z

Frika e popullit nga padija dhe frika e Berishës nga dija

Nga Mero Baze   Ka një shqetësim real që po  ngjizet në publik rreth asgjësimit të lëndëve kimike në Shqipëri. Më shumë se sa shqetësim nga e vërteta, është një shqetësim nga paqartësia dhe përvoja e hidhur që shqiptarët kanë lidhur me përgjegjësinë ndaj vendit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.803Z

Frika e Amerikës

Donald Trump e kandidatë të tjerë presidencialë po e përdorin terrorin e IS për qëllime elektorale. Tiradat e urrejtjes i trembin amerikanët dhe kthehen në favor për milicët terroristë, shkruan Gero Schließ. E ka humbur pra Amerika luftën kundër të ashtuquajturit Shtet Islamik-IS?

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.134Z

Frika e mashkullit ‘rebel’, të kënaqë partneren

Mashkulli “i vërtetë” ka ndryshuar. Nuk është më ai egoisti në shtrat dhe i aftë për të treguar eksperiencat e shumta seksuale, por e kundërta. Tani më së shumti i frikësohet demoralizimit të partneres. Dhe, është ai që e ka të domosdoshme të bisedojë rreth seksit. Është e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.155Z

Frika, ikin familjet e hakmarrjes

Vrasja e dyfishtë në fshatin Çast të Velipojës, e ndodhur dy ditë më parë, ku mbetën të vrarë nënë e birë, Age e Platin Filipi, ka marrë përmasa edhe më të rënda. Gjithë meshkujt e fisit të autorit të vrasjes, Arjan Zefit, i cili është prangosur menjëherë pas ngjarjes nga p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.030Z

Në këtë nevojtore të shpëton edhe nga frika (FOTO)

Kjo nevojtore është votuar si vendi më ekstrem për të kryer nevojat personale. Tualeti ndodhet në malet Altai në Kara- Tyurek, në një shkëmb mbi 2600 metra mbi nivelin e detit. Banjo shërben për një stacion moti. Stafi aty mbledh të dhëna për motin dhe një helikopter dërgon ushq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.458Z

Frika që vjen nga Alida

Nga Luçiano Boçi Alida është gazetarja e fundit në radhën e gjatë të atyre që janë sakrifikuar nga pushteti. E brishtë dhe plot profesionalizëm, ajo është e njohur nga të gjithë për urtinë e dashamirësinë e saj. Sot e kanë flakur në mes të katër rrugëve. Nuk i dhanë asnjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.254Z

Pushteti i frikës dhe frika e pushtetit

Nga Petrit Rama Ndoshta keqardhja më e rëndë që kam ndjer si qytetar i shtypur i këtyre dy legjislaturave qeverisje autoritare, është deklarata në ikje e ambasadorit danez ku theksonte se në këte vënd të rinjtë nuk protestojnë nga frika se kryeministri mund ti vrasë.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama