Rezultate te kerkimit per termin: +Fusha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.522Z

Shqipëria në rrugën e integrimit, do ketë mbështetjen e Hungarisë

Kryeministri Berisha takon Presidentin hungarez, Lazlo Solyom Hungaria hyn në radhën e vendeve që konfirmojnë qëndrimin zyrtar ‘pro’ integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Këtë e ka shprehur Presidentin hungarez, Lazlo Solyom, gjatë një takimi të zhvilluar me kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.823Z

Berisha-Rasi-zade, me dy marrëveshje ekonomike

Në vijim të vizitës së tij në Azerbajxhan, Kryeministri Berisha zhvilloi një takim me Kryeministrin e Azerbajxhanit Artur Rasi-zade, takim i cili vijoi më pas, mes dy delegacioneve përkatëse. Pas takimit, të dy Kryeministrat ishin të pranish&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.573Z

BKUK shton fondin e librave

Biblioteka Kombëtare dhe Universitare e ka shtuar dukshëm fondin e librave të saj. Asaj i kanë dhuruar libra organizata, institucione dhe personalitete të ndryshme, prej të cilëve duhet përmendur Patricia Nugee nga Anglia, e cila ia ka dhuruar BKUK-së një botim të vitit 1656 të librit &#

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.320Z

Arvizu: Shqiptarët të përkrahin reformat për integrimin

01/09/2011  Kryebashkiaku i Tiranës, Basha, pret ambasadorin amerikan në Tiranë Basha: Bashkëpunim me ambasadën amerikane në shumë fusha Nëse Shqipëria kërkon të realizojë integrimin e saj në Bashkimin Evropian, atëherë ajo duhet të ndjekë modelin e Kroacisë dhe të Sllov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.349Z

Basha vizitë të suksesshme në Turqi

 Në takimin me kryetarin e bashkisë së Ankarasë, Melih Gëkcek u diskutua për rritjen e bashkëpunimit mes dy bashkive, në fushën e projekteve sociale, trajnimit profesional të të rinjve, ngritjen e parqeve industriale dhe në fushën e shtimit të hapësirave publike dhe ato të gjelb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.908Z

Vendimi i UEFA, sondazhi në BalkanWeb: 63.05% prisnin 3 pikë për Shqipërinë, 6.76% për Serbinë

TIRANË- UEFA e ka dhënë tashmë vendimin e saj në lidhje me ndeshjen e 14 tetorit në stadiumin e Beogradit, duke penalizuar Shqipërinë edhe pse shqiptarët kishin pritshmëri krejt të tjera. Sipas një sondazhi të çelur në Balk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.102Z

Hetim pasurisë së delegacionit në SHBA dhe prokurorit Gjana

Pas dyshimeve të amerikanëve, nisin verifikimet në Shqipëri Inspektorati i Deklarimit të Pasurive ka nisur një verifikim të pasurisë së kryeprokurorit Adriatik Llalla, të stafit që e shoqëron në SHBA, si dhe të drejtuesit të Prokurorisë së Durrësit, Agron Gjana. Burime nga inspekto

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama