Rezultate te kerkimit per termin: +Fusha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:47.124Z

Fusha magnetike e Tokës

Shumica prej nesh tepër rrallë mund të mendojnë për fushën manjetike të Tokës. Ndoshta mund ta dimë që ajo i udhëheq zogjtë në shtegëtimin e tyre, si dhe se drejton busullat drejt veriut, por nuk e vlerësojmë si një ndër aspektet kyçe që bëjnë të mundur jetën në Tokë. Gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.304Z

Mbytet nga plehrat fusha e aviacionit

Ministria e Mbrojtjes nuk po bën asgjë për të mbajtur nën kontroll bllokimin e fushës në fshatin Grudë e Re SHKODËR- Fusha e aviacionit në fshatin Grudë e Re në komunën Rrethina të Shkodrës vazhdon të mbushet nga banorë të ardhur, megjithëse është pronë shtetërore në var

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.460Z

Elbasan, fusha e plehrave “helmon” Shkumbinin

ELBASAN Arrin kulmin ndotja nga fusha e plehrave në Elbasan. E cilësuar aktualisht si “bomba ekologjike” më e rrezikshme në vend, ajo vazhdon të jetë në gjendje kritike. Matjet tregojnë se tashmë në rrezik është jo vetëm ajri por edhe ujërat e pijshme nëntokësore e veçanërisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.292Z

Fusha e Maliqit nen uje

Fusha e Maliqit nen uje E marte 26 Mars 2013 1331 Fusha e Maliqit nen ujeshte larguar nga Greqia per shkak te krizes por nuk po arrin te siguroje jetesen edhe ne fsjhatin e tij ne Podgorice te Korces Perparim Xhemollari tregon se familja e tij prej gjashte anetaresh mbahet me te ardhurat qe s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.937Z

Dorëhiqet prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Petrit Fusha

Pas një karriere të gjatë jep dorëheqjen prokurori Petrit Fusha duke dalë në këtë mënyrë nga radhët e sistemit. Burimet thonë se ish-drejtuesi i Prokurorisë së Tiranës i cili aktualisht ishte prokuror në institucionin qendror të akuzës e ka paraqitur dorëheqjen pranë Këshillit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.838Z

Dhales: Fusha optimale per Ronaldinjon

Pak dite perpara ndeshjes ne Stadiumin kombetar Qemal Stafa vijojne pergatitjet per evenimentin. Drejtori i impiantit Dhales thote se gjithçka eshte gati e fusha eshte ne gjendje optimale per Ronaldinjon.Stadiumi pritet te jete i tejmbushur te marten nga tifozet e mediat.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.262Z

Elbasan, fusha e mbeturinave, bombë ekologjike

Elbasan - Fusha e plehrave është një ndër ndotësit e mëdhenj në qytetin e Elbasanit, i cili ka shumë ngjashmëri edhe me qytetin Italian të Napolit. Situata në fushën që ndodhet në një zonë të banueshme dhe vetëm 2 km larg qytetit,  bëhet edhe më alarmante nga temperaturat e lar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama