Rezultate te kerkimit per termin: +Futbollit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.785Z

Për të mirën e futbollit

Ideja e drejtuesve të Prishtinës, për ta formuar Shoqatën e Klubeve, po merr përkrahje. Edhe drejtuesit e skuadrave tjera të Superligës janë të gatshëm ta mbështesin këtë nismë me kusht që shoqata të mos jetë kundër Federatës së Futbollit të Kosovës, por të bashkëpunojë me t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:00.959Z

Guardiola, Steve Jobs i futbollit

Ish-drejtori i Real Madridit, Jorge Valdano e ka shprehur admirimin e tij për Pep Guardiolën, i cili ishte trajneri më i suksesshëm në histori të Barcelonës. 41-vjeçari e udhëhoqi ekipin Blaugrana në suksese të njëpasnjëshme për 4 vjet. “Guardiola ka bërë punë fantastike. Ai ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.244Z

Akt terrorist kundër futbollit

Nga Dritan Ikonomi Futbolli i Elbasanit dhe i gjithë Shqipërisë është tronditur sot nga një akt terrorist kundër, kur një dorë kriminale e paidentifikuar ka vendosur eksploziv në derën e banesës së Arben Lazes, presidenti i kampiones së vendit. Motivet e këtij akti terrorist jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.129Z

Platini:Politika larg futbollit

Presidenti i UEFA-s Mishel Platini gjate punimeve te asamblese se zakonshme te Federates se Futbollit ka garantuar edhe nje here mbeshtetjen e nderkombetareve jo vetem ne investime.Ai ka deklaruar se pas takimit me presidentin e republikes Topi ka marre garancite per dhenien fund te konfliktit qeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.425Z

Çfarë i mungon futbollit shqiptar?

Nga Hasan Sinani, Vlorë Futbolli shqiptar është në krizë (dhe jo vetëm sot) dhe këtë e vërtetojnë stadiumet e zbrazëta. Kjo krizë vjen jo nga mungesa e talenteve të reja apo prej mungesës së investimeve për krijimin e mjediseve të përshtatshme dhe mbajtjen e ekipeve, por se futb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.223Z

UEFA gjobit Federatën Shqiptare të Futbollit

UEFA gjobiti Federatën Shqiptare të Futbollit me një shumë prej 15 mijë frangash për mosmarrjen e masave organizative gjatë ndeshje kualifikuese të Botërorit 2010, Shqipëri-Danimarkë (1-1). Pas ndeshjes gjyqtarët e takimit dhe lojtarët danezë u ankuan për mungesën e ujit të ngrohtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.788Z

Teikseira kanceri i futbollit

Ish-ylli i kombëtares braziliane, Romario, foli rreth dorëheqjes së presidentit të shumëpërfolur të federatës së futbollit, CBF, Rikardo Teikseira. “Më në fund, arritëm të largojmë kancerin nga futbolli brazilian. Pas 23 vit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama