Rezultate te kerkimit per termin: +Futbollit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.909Z

Shqipëri-Serbi, UEFA dhe SHISH takim në FSHF

Në Federatën Shqiptare të Futbollit u zhvillua sot paradite një mbledhje me karakter informues në lidhje me organizmin e ndeshjes Shqipëri-Serbi, që do të zhvillohet më datë 8 tetor, në stadiumin "Elbasan Arena". Sipas njoftimit zyrtar të FSHF-së, në takim morën pjesë përfaqësues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.411Z

Europa nuk e do Botërorin në Afrikë

Blater Europa nuk e dëshiron zhvillimin e Botërorit 2010 në Afrikën e Jugut. Këtë ka lënë të nënkuptohet presidenti i organizatës më të madhe botërore të futbollit, FIFA-s, Josef Blater. “Në Kontinentin e Vjetër ekziston një lloj lëvizjeje antiafrikane dhe kjo nuk është n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.205Z

Jareci e Janku, arbitrat e FIFA-s per 2009-en

Edhe ne 2009-en, stema e FIFA-s tek arbitrat shqiptare do perfshije dy emrat e vitit 2008, Albano Janku dhe Sokol Jareci. Gjate nje ceremonie te organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit jane bere te ditur edhe emrat e asistenteve, Emiljano Bicaku, Ergin Doda e Denis Rexha, ndersa gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.480Z

"Forbes": Manchester United, klubi më i pasur

Revista “Forbes” vlerëson se klubi anglez i futbollit “Manchester United” është emri më i vlefshëm nga pikëpamja financiare në botën e sportit.Po ashtu edhe kampioni i golfit, Tiger Woods është sportisti më i pasur, sipas kësaj reviste. "Forbes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.114Z

Zubizarreta: Kënaquni me futboll të bukur

Drejtori sportiv i Barcelonës, Andoni Zubizarreta e ka komentuar sfidën mes Bayern Munchen dhe Barcelonës si një ndeshje spektakolare. Zubi ka thënë se me të tilla ndeshje, fiton futbolli dhe adhuruesit e futbollit. "Do të jetë një ndeshje spek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.274Z

Largimet e futbollisteve kosovare nga kombetarja

2 p pSamir Ujkani eshte largimi i pare nga Kombetarja Shqiptare e futbollit drejt asaj te Kosoves Portier

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.578Z

Futbolli nderon gjyqtarin Kotherja

Ish- gjyqtari i futbollit shqiptar, Sami Kotherja, nderohet gjate nje ceremonie qe eshte zhvilluar ne FSHF, teksa kjo e fundit ka vleresuar punen e tij gjate viteve te karrieres, ne gjykimin e ndeshjeve te kampionatit. Ish-gjyqtarit te njohur te futbollit shqiptar, i eshte akorduar me kete rast titu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama