Rezultate te kerkimit per termin: +Futbollit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.223Z

UEFA gjobit Federatën Shqiptare të Futbollit

UEFA gjobiti Federatën Shqiptare të Futbollit me një shumë prej 15 mijë frangash për mosmarrjen e masave organizative gjatë ndeshje kualifikuese të Botërorit 2010, Shqipëri-Danimarkë (1-1). Pas ndeshjes gjyqtarët e takimit dhe lojtarët danezë u ankuan për mungesën e ujit të ngrohtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.788Z

Teikseira kanceri i futbollit

Ish-ylli i kombëtares braziliane, Romario, foli rreth dorëheqjes së presidentit të shumëpërfolur të federatës së futbollit, CBF, Rikardo Teikseira. “Më në fund, arritëm të largojmë kancerin nga futbolli brazilian. Pas 23 vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.220Z

80 vjet rreth planetit të futbollit

Botërorët e futbollit në vështrimin e Nando Martelinit, Anton Mazrekut dhe Skifter Këlliçit Nga Skifter Kellici Shkrimtar, komentator dhe historian sportiv Boston, SHBA Kam nisur të shkruaj për botërorët e futbollit që në pranverë te vitit 1958,ende student njëzetvjeçar, që po përf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.538Z

Falimenton Klubi i Futbollit Elbasani

Tatimet nisin procedurat për 9 subjekte me bilance negative. Gjykata: Ende ska mbërritur dosja Bardha Nergjoni Klubi i Futbollit Elbasani, bashkë me disa institucione të tjera, rrezikon përfundimisht që të shpallë falimentin pas një bilanci me humbje që vazhdon prej vitesh. Lajmi është b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.198Z

Messi është Zot i futbollit

Samuel Eto’o ka lëvduar Lionel Messin si “Zot i futbollit”, por ka paralajmëruar se Inter nuk ka frikë nga Barcelona. Reprezentuesi kamerunas e njeh mirë gjigantin katalan prej ku ishte larguar gjatë verës së vitit të kaluar, në marrëveshje shkëmbimi me Zlatan Ibrahimoviçin. “N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.199Z

53 sundimtarët e futbollit europian

Dash Frashëri - Të martën e kaluar, në sallën luksoze të hotel “Adratik” në Durrës, Armand Duka, u rizgjodh për herë të tretë presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, duke qenë pjesë e klubit të 53 presidentëve të federatave europiane, të cilat bëjnë pjesë në UEFA

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.386Z

Hidhet shorti i futbollit te salles

0 brbr brbrPerfaqesuesja Shqiptare e Futbollit te Salles eshte shortuar me Francen Moldavine dhe San Marinon si pjese e Grupit D paraeliminator te Euro 2016brbr brbrNdeshjet do te zhvillohen ne janarin e ardhshem ne Moldavibrbr brbrNe turin tjeter kualifikohet fituesi i grupit dhe ekipi me rezultat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama