Rezultate te kerkimit per termin: +Futbollit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.220Z

80 vjet rreth planetit të futbollit

Botërorët e futbollit në vështrimin e Nando Martelinit, Anton Mazrekut dhe Skifter Këlliçit Nga Skifter Kellici Shkrimtar, komentator dhe historian sportiv Boston, SHBA Kam nisur të shkruaj për botërorët e futbollit që në pranverë te vitit 1958,ende student njëzetvjeçar, që po përf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.538Z

Falimenton Klubi i Futbollit Elbasani

Tatimet nisin procedurat për 9 subjekte me bilance negative. Gjykata: Ende ska mbërritur dosja Bardha Nergjoni Klubi i Futbollit Elbasani, bashkë me disa institucione të tjera, rrezikon përfundimisht që të shpallë falimentin pas një bilanci me humbje që vazhdon prej vitesh. Lajmi është b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.198Z

Messi është Zot i futbollit

Samuel Eto’o ka lëvduar Lionel Messin si “Zot i futbollit”, por ka paralajmëruar se Inter nuk ka frikë nga Barcelona. Reprezentuesi kamerunas e njeh mirë gjigantin katalan prej ku ishte larguar gjatë verës së vitit të kaluar, në marrëveshje shkëmbimi me Zlatan Ibrahimoviçin. “N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.199Z

53 sundimtarët e futbollit europian

Dash Frashëri - Të martën e kaluar, në sallën luksoze të hotel “Adratik” në Durrës, Armand Duka, u rizgjodh për herë të tretë presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, duke qenë pjesë e klubit të 53 presidentëve të federatave europiane, të cilat bëjnë pjesë në UEFA

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.386Z

Hidhet shorti i futbollit te salles

0 brbr brbrPerfaqesuesja Shqiptare e Futbollit te Salles eshte shortuar me Francen Moldavine dhe San Marinon si pjese e Grupit D paraeliminator te Euro 2016brbr brbrNdeshjet do te zhvillohen ne janarin e ardhshem ne Moldavibrbr brbrNe turin tjeter kualifikohet fituesi i grupit dhe ekipi me rezultat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.837Z

Beatlesat e futbollit nga Camp Nou

Dikur tërë bota fliste për një grup – artistët universalë nga qyteti i Liverpoolit. Sot gjithë njerëzit në planetin Tokë janë të mahnitur nga i ashtuquajturi jashtëtokësori Lionel Messi dhe shokët e tij. Magjistarët nga Barcelona janë pa asnjë dyshim ‘Beatlesat e futbolli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.322Z

Dinastia Mema në familjet e futbollit

Tiranasit, në specialen e UEFA-s mbi familjarët e famshëm Ali Mema - Ish-futbollisti dhe trajneri i Tiranës është nderuar në vitin 2006 me titullin Legjendë e futbollit shqiptar nga FSHF-ja Sulejman Mema - Ish-futbollisti dhe trajneri i Tiranës ka tradhtuar traditën familjare duke drejtu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama