Rezultate te kerkimit per termin: +Futja

Total: 4375
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.755Z

F1 Hamilton Gjithccedilka do te nise nga e para

Lewis Hamilton pret që ndryshimi i rregullores në Botërorin e Formulës 1 duke filluar nga sezoni i ardhshëm do t’i japë mundësi skuderive t’i japin fund dominimit të Red Bullit. “Nëse do të bëhej fjalë thjesht p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.742Z

Zbulohet kërpudha që ha plastikën

Zgjidhja për ndotjen që krijon plastika në ambient fshihet në pyjet e Amazonës. Një grup studentësh të Universitetit të Yale-it ka zbuluar gjatë një ekspedite në Amazonë një lloj kërpudhe, e cila është në gjendje të tretë plastikën. Ekipi i i udhëhequr nga profesori i biokimis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.186Z

Berisha pret studentët e Universitetit të Torontos, i njeh me arritjet e vendit

TIRANE - Kryeministri Berisha zhvilloi një takim me një grup studentësh nga universiteti i Torontos, në Kanada, të cilët udhëhiqeshin nga Robert Austin, profesor i këtij universiteti dhe studiues i gjuhës shqipe.Studentët kanë ardhur në Shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.040Z

Arratisen 7 të burgosur nga burgu i Drenovës, Policia: Janë të armatosur.Tahiri mbledhje urgjente

KORCE-Janë arratisur 7 të dënuar nga burgu i sigurisë së lartë në Drenovë të Korçës. Në rrethana ende të paqarta, 7 të dënuarit që dyshohet se janë të gjithë të dënuar me brugim të përjetshëm, u kanë marrë rojeve të sigurisë armët dhe më pas nëpërmjet kërcënimit kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.741Z

KMLDNJ: Vijon greva në burgun e Dubravës, kërkesë Ligji për Amnisti

Foto ilustruese, burgu i Dubraves Prishtinë, 25 maj 2011, NOA- Vijon sërish greva e urisë në burgun e Dubravës, ku 541 të burgosur prej tre ditësh vijojnë protestën për plotësimin e kërkesave të tyre. Ky fakt konfirmohet nga Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.881Z

Fushë-Krujë, nxënësit bojkotojnë shkollën, refuzojnë programet mësimore

Fushë-Krujë- Programet kanë kanë bërë që 60 nxënës të shkollës 9-vjeçare numër 1 në qytetin e Fushë-Krujës të braktisin mësimin dhe të ngrihen në protestë për shkak se kundërshtojnë mësimin e italishtes në vend të anglishtes në shkollën e tyre.Prindërit që janë ngritu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.548Z

Leku fiton terren ndaj euros, shkak emigrantët dhe eksportet

Pas nj 6–mujori jo t mir n raportet e vlers me monedhen europiane, leku ka fituar terren ndaj euros pr her t par n muajin korrik. Paraditen e dits s premte 1 euro sht kmbyer me 134.9 lek nga 136.7 lek q ka qen n t njjtn periudh t nj muaji m par duke shnuar ulje 1.8 pik. Ekspertt e komentojn zh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama