Rezultate te kerkimit per termin: +Galeria

Meta: total 1000 / total_found 1967 / time 0.001 / keyword[0] galeria / docs[0] 1967 / hits[0] 2672 /
No Pic available
  • 2017-06-05

Paratë e vjetra rikthehen në modë

Numizmatika, vlerësimi i monedhave të vjetra tejkalon investimet e tjera. Një treg dikur në hije po aspiron fuqishëm të dalë në krye Pas derës së fortifikuar të Stacks Bowers, një galeri me monedha të rralla në Nju Jork, shitësit e qeshur tregojnë me krenari produktet e tyre të çmu

Frederic Miterrand: Si e njoh Edi Ramën
  • 2017-05-29

Frederic Miterrand: Si e njoh Edi Ramën

Alda Bardhyli, Belina Budini Mitterrand i cili ka mbajtur detyrën e ministrit të Kulturës dhe Komunikimit nga vitit 2009-2012 është gjithashtu nipi i ish-presidentit francez François Mitterrand. Ai njihet gjithashtu si gazetar dhe shkrimtar në Francë dhe gjatë punës së tij si gazetar ka b

No Pic available
  • 2017-04-12

11 Prill 85/ Artur Zheji hap arkivën: Si e fsheha Ramën, që mos na shihnin si qeshnim kur vdiq Enveri

Sot bëhen 32 vjet nga vdekja e diktatorit Enver Hoxha, ish-liderit komunist që drejtoi Shqipërinë për 45 vjet me dorë të hekurt. Për shumëkënd në Shqipëri kjo datë ka mbetur e paharruar. Miliona shqiptarë kanë qarë për vdekjen e tij, të cilën e shihnin si fundin e botës. Por si e

In Memoriam/ Adriana Elini Xhajanka, kineastja e madhe e filmit dokumentar shqiptar
  • 2017-04-07

In Memoriam/ Adriana Elini Xhajanka, kineastja e madhe e filmit dokumentar shqiptar

Bota e madhe e artit shqiptar shkëlqen fuqishëm nga puna dhe talenti i sa e sa artistëve të apasionuar , të cilët vunë gjthçka në shërbim të tij, kohën , rininë, forcat për të sjell në art, jetën e përditëshme, punën dhe njerëzit e thjeshtë. Adriana Elini- Xhajanka, regjisore e

No Pic available
  • 2017-03-16

Çfarë ka ndodhur më 16 mars?

597 pes – Babilonasit pushtojnë Jeruzalemin dhe zëvendësojnë Jehojakinin me Sedekias si mbret. Gjatë historisë së tij, Jeruzalemi është shkatërruar dy herë, rrethuar 23 herë, sulmuar 52 herë, dhe të kapur dhe rikapur 44 herë. Pjesa më e vjetër e qytetit është themeluar në m

Çfarë ka ndodhur më 6 mars?
  • 2017-03-06

Çfarë ka ndodhur më 6 mars?

1079 – Omar Ibn Ibrahim al – Chajjam përfundon kalendarin Jalali (matje e kohës me anë të lëvizjes së yjeve). Por Khajami ishte i gjithanshëm; shkencëtar, astronom, matematicien, shkrimtar, poet. Ai besohet të ketë shkruar rreth një mijë strofa katër-vargjëshe ose Rubaira (

Galeria e Arteve konfirmon pjesmarrjen e Ramës në ekspozitën personale
  • 2017-02-23

Galeria e Arteve konfirmon pjesmarrjen e Ramës në ekspozitën personale

Galeria e Arteve Edoardo Secci në Firence me anë të një komunikate për mediat informon se prej datës 24 shkurt e deri më 8 prill 2017 në selinë e saj në sheshin Carlo Goldoni, do të qëndroj hapur ekspozita personale e kryeministrit shqiptar Edi Rama. Gjithashtu zyra e shtypit e kësaj ga