Rezultate te kerkimit per termin: +Galeria

Meta: total 1000 / total_found 1967 / time 0.001 / keyword[0] galeria / docs[0] 1967 / hits[0] 2672 /
No Pic available
  • 2016-08-03

FOTOT/ Mahnitëse! Këto janë 21 ndërtesat më të bukura të shekullit

Website Gear Petrol ka publikuar një listë me ndërtesat më të bukura të shekullit 21. Bëhet fjalë për qiell gërvishtëse dhe struktura të tjera si galeri arti, zyra, stadiume etj, të cilat jo vetëm kërkojnë shuma marramendëse për tu ndërtuar, por kanë edhe një dizajn unik.

Dorëheqja e Ilir Kernit hedh dritë mbi buxhetin e skamur të artit shqiptar
  • 2016-08-03

Dorëheqja e Ilir Kernit hedh dritë mbi buxhetin e skamur të artit shqiptar

Ilir Kerni u emërua drejtor i Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit të Shqipërisë në tetor të vitit 2013, një muaj pas ardhjes në pushtet të qeverisë së Edi Ramës. Ilir Kerni Në atë kohë, debutimin e tij në Shqipëri shihej si një ngjarje e madhe. Kerni ishte një balerin i fams

Thirrja për konkurruesin kosovar për Oscar
  • 2016-08-01

Thirrja për konkurruesin kosovar për Oscar

Komisioni Selektues për çmim Oscar i Qendrës Kinematografike të Kosovës ka publikuar, të hënën, thirrjen për të gjithë të interesuarit që të dërgojnë propozime për konsiderim për çmimin për filmin më të mirë të huaj i cili mund ta përfaqësoj Kosovën këtë vit për çmimi

No Pic available
  • 2016-07-30

Njihuni me 10 destinacionet kryesore turistike në Shqipëri

Sarandë Butrint Syri i Kaltër- Gjirokastër Saranda dhe zona përreth saj përbëjnë një prej destinacionet turistike ne Shqiperi. Qyteti antik i Butrintit gjendet vetëm 18 km. nga Saranda. Kjo është pika më e rëndësishme arkeologjike e Shqipërisë, e cila që prej vitit 1992 ndodhet në

Fani Zguro merr trofeun e Muslim Mulliqit
  • 2016-07-28

Fani Zguro merr trofeun e Muslim Mulliqit

Ekspozita Ndërkombëtare këtë vit bëri bashkë në Prishtinë 27 artistë nga vënde të ndryshme nën kurimin e Artan Shabanit Fani Zguro është fituesi i edicionit të 11 të të Ekspozitës Ndërkombëtare Muslim Mulliqi e cila prej më shumë se një dekade organizohet nga Galeria Kombëta

Këta janë artistët që garojnë për Çmimin Muslim Mulliqi 2016
  • 2016-07-20

Këta janë artistët që garojnë për Çmimin Muslim Mulliqi 2016

Fidan Bejtullahu, Luca Bolognesi, Erik Bunger, Kajsa Dahlberg, Marco Fantini, Regina Jose Galindo, Dora Garcia, Khaled Hafez, Driton Hajredini, Pablo Helguera, Eliza Hoxha, Ardian Isufi, Ilir Kaso,Luljeta Leci, Ilir Lluka, Edson Luli, Ra di Martino, Bruno Muzzolini, Alkan Nallbani, Ferhat Ozgur, St

No Pic available
  • 2016-07-19

Kryeveprat arkitektonike: 10 ndërtesat më të mahnitshme në botë (FOTO)

Galeria Online e Arkitekturës ka bërë një renditje të 10 ndërtesave më të mahnitshme ndër vite. Forma dhe dizajne nga më të ndryshme, nuk do ta besoni por ato ngjasojnë më insekte, objekte dhe forma futuristike. Këto janë 10 kryeveprat e mahnitshme globale arkitektonike. 1.Veza Cybert