Rezultate te kerkimit per termin: +Galeria

Meta: total 1000 / total_found 2020 / time 0.001 / keyword[0] galeria / docs[0] 2020 / hits[0] 2773 /
Leskaj në KiE: Delegacioni kosovar trajtohet ende si vizitor
  • 2017-01-26

Leskaj në KiE: Delegacioni kosovar trajtohet ende si vizitor

Teksa ka kaluar një vit nga miratimi i rezolutës për Kosovën në Asamblenë Parlamentare të KiE-s, nuk bëhet ende zbatimi i plotë i saj. Gjatë debatit në AP të KiE, Valentina Leskaj, kryetare e delegacionit shqiptar, tha se kolegët kosovarë trajtohen ende si vizitorë dhe nuk kanë të d

Hapet dyqan i ri ne galerine ETC
  • 2017-01-22

Hapet dyqan i ri ne galerine ETC

p styletext-align justifyE njohur per cilesine markat dhe standardin e produkteve galeria ETC ne Tirane sjell nje tjeter butik me trendet e fundit Him and her butik ofron per  kryeqytetasit e jo vetem  veshjet dhe aksesoret e ketij sezoni Te apasionuarit pas modes dhe markave me ne ze tashme

Opozita dhe Grida
  • 2017-01-19

Opozita dhe Grida

Nga Erion Veliaj Plani Basha i kishte hequr 25 ha liqenit të Tiranës, duke i kthyer këto në hapësira për ndërtim. Plani ynë vendosi që, në fakt, liqeni është i rëndësishëm dhe dashuria për liqenin nuk matet nga kush bërtet më shumë dhe kush shkatërron më shumë lodra, por ng

No Pic available
  • 2017-01-18

Veliaj i përgjigjet akuzave të PD, publikon axhendën e 16 janarit

 Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i është përgjigjur publikisht akuzave të Partisë Demokratike për një udhëtim të tij me Charter në Paris dy ditë me parë.  Gjatë një aktiviteti të zhvilluar në mesdite për të falenderuar të gjithe ata që ndihmuan në përballimin e situat

Çelet në GKA ekspozita e kryeveprave italiane të 900-ës
  • 2017-01-16

Çelet në GKA ekspozita e kryeveprave italiane të 900-ës

Galeria Kombëtare e Arteve në Tiranë pret ekspozitën e parë të këtij dimensioni në Shqipëri: KRYEVEPRAT e artit italian të viteve 1900. Kjo ekspozitë që ofron më shumë se 100 vepra të shkëlqyera të Galerisë së Artit Modern të Romës, përfaqëson një kontribut thelbësor në his

Nudot e bukura të Carlo Carràs
  • 2017-01-06

Nudot e bukura të Carlo Carràs

Më 16 janar në Galerinë Kombëtare të Arteve hapet ekspozita kushtuar artit italian të viteve 1900 Carlo Carrà, artisti i njohur italian kërkonte ta shihte futurizmin, në vështrimin e një gruaje. Nuk ka asnjë më të bukur se trupi i zhveshur i një gruaje sipas tij. Janë dhjetëra vizat

Ilir Lluka fiton Onufrin
  • 2016-12-29

Ilir Lluka fiton Onufrin

Shallet fituesi I edicionit të 22 të Konkursit Ndërkombëtar të Arteve Pamore Ilir Lluka është fitues I edicionit të 22-të, të Konkursit Ndërkombëtar Onufri. Vepra e tij është në mediumin e videos, e instaluar në tre ekrane dhe vjen me titullin, Further Inside (poezi me tre elemente &