Rezultate te kerkimit per termin: +Galeria

Meta: total 1000 / total_found 1967 / time 0.001 / keyword[0] galeria / docs[0] 1967 / hits[0] 2672 /
No Pic available
  • 2016-05-16

Corriere della Sera: Jeta mondane e Klemend Balilit në Milano , ku organizata ishte mjaft aktive

E përditshmja italiane “Corriere della Sera” ka publikuar sot artikullin me titull; “Droga, gjuetia e  madhe në Europë në kërkim të “Eskobarit të Ballkanit”. “Kelmend Balili është një menaxher shteti, një njeri i besueshëm i qeverisë shqiptare”

Corriere della Sera: Jeta mondane e Klemend Balilit në Milano. Shqipëria është Kolumbia e Europës
  • 2016-05-16

Corriere della Sera: Jeta mondane e Klemend Balilit në Milano. Shqipëria është Kolumbia e Europës

E përditshmja italiane Corriere della Sera, ka publikuar sot një shkrim me titull: Droga, gjuetia e  madhe në Europë në kërkim të Eskobarit të Ballkanit. Kelmend Balili është një menaxher shteti, një njeri i besueshëm i qeverisë shqiptare, shkruhet në hyrje të këtij artikulli. M

12 vendet turistike më të vizituara të Evropës
  • 2016-05-14

12 vendet turistike më të vizituara të Evropës

Vitin e kaluar Evropa u vizitua nga 582 milionë turistë. Kontinenti tërheq më shumë se gjysmën e të ardhurave prej turistëve nga mbarë globi. DeutscheWelle jep imazhet 12 prej pikave kryesore turistike më të vizituara.   Katedralja e Parisit Katedralja gotike në zemër të kryeqytetit

Ministria e Bujqësisë lanson 12 video praktike për këshilla bujqësore
  • 2016-05-13

Ministria e Bujqësisë lanson 12 video praktike për këshilla bujqësore

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka lansuar sot 12 video praktike për këshilla bujqësore. Videot janë përgatitur për kultura dhe aktivitete të ndryshme bujqësore dhe në to praktikisht jepen këshilla për mënyrat e kultivimit, mbrojtjes apo kujdesit ndaj kafshëve

Mikel Temo, mes Vankuverit e Tiranës: Sa vështirë të jetosh me art
  • 2016-05-12

Mikel Temo, mes Vankuverit e Tiranës: Sa vështirë të jetosh me art

Çdonjëra prej tyre ka një muzikë të brendshme. Nëse sheh brenda tablove, të zbulohet një pafundësi ngjyrash, fletësh dhe fillon të ndjesh fëshfërimën e largët të pyllit kanadez. Ishte viti 2007 kur Mikel Temo do të nxitej për të pikturuar, pikërisht prej pyjeve të Kanadasë

Nudot e Qerretit dhe vizatuesi i shenjtë
  • 2016-05-12

Nudot e Qerretit dhe vizatuesi i shenjtë

Ekspozitë retrospektivë në Galerinë Kombëtare të Arteve, me punë të arkitektit-piktor Agron Jano, ndarë nga jeta në mënyrë fatale, para tri viteve. Vizatimet nudo në plazhin e Qerretit, arkitektura e monumenteve dhe piacave të famshme italiane. Jano ka lënë gjurmë si projektues i k

Galeritë e Tiranës dhe Shkupit, me ekspozita të përbashkëta
  • 2016-05-12

Galeritë e Tiranës dhe Shkupit, me ekspozita të përbashkëta

Memorandumi Galeria Kombëtare e Arteve në Tiranë ka nënshkruar dje një memorandum bashkëpunimi me Galerinë Kombëtare të Maqedonisë në Shkup. Dy drejtorët Artan Shabani për GKA dhe Dita Starova Qerimi për GKM në Shkup, nënshkruan memorandumin në praninë e zëvendësministrit të Kul