Rezultate te kerkimit per termin: +Galerit

Total: 315
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.543Z

Edhe “Trepça” në Vala – minatorët komunikojnë nga galeritë e nëntokës

Pas KEK-ut, Forcave të Sigurisë së Kosovës dhe dhjetëra ndërmarrjeve tjera publike dhe private në vend, edhe minatorët e gjigandit metalurgjik “Trepça” tash e tutje do të përdorin shërbimet e Vala-s, përfshirë edhe i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.894Z

Tragjedite ne miniera Tahiri Berisha te jape llogari

Deputeti Sajmir Tahiri i ka dërguar një letër Kryeministrit Sali Berisha duke kërkuar reagimin e shefit të Qeverisë për atë cfarë po ndodh nëpër minierat e Shqipërisë. Duke folur në emër të grupit socialist, T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.473Z

Sot rinis puna në minierën e Bulqizës

Pas shumë javësh ndërprerje, më në fund 700 minatorët e Bulqizës rikthehen sot në punë. Vendimi është marrë nga Reparti i Inspektim Shpëtim Minierave, AKPN-ja dhe METE pas inspektimit të bërë dje në galeritë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.855Z

Bulqizë, protestë kundër bllokimit të punës, 5 minatorë tentojnë të vetëdigjen

BULQIZE – Minatorët e Bulqizës kërkojnë rifillimin e punës në galeritë e bllokuara nga autoritetet, të cilat kanë vlerësuar se në këto galeri nuk përmbushen kushtet e sigurisë. Mesditën e sotme 5 minatorë tentuan t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.130Z

Bulqize aksidentohet minatori shperthen granata

Përsëri një aksident i paralajmëruar në galeritë e Bulqizës, pas atij të ndodhur ditë më parë në Krastë të Martaneshit ku, nga shpërthimi i pakontrolluar i një granate, humbën jeten dy minatorët Vehbi Stafa dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.130Z

Bulqize tjeter minator i aksidentuar

Përsëri një aksident i paralajmëruar në galeritë e Bulqizës, pas atij të ndodhur ditë më parë në Krastë të Martaneshit ku, nga shpërthimi i pakontrolluar i një granate, humbën jeten dy minatorët Vehbi Stafa dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.573Z

PS Kromi ne dore te mafias

Tetë deputetë të opozitës kanë protolluar në kryesinë e kuvendit, një letër për kërkesë informacioni ministrit të Ekonomisë Tregtisë dhe energjitikës Nasip Naco në lidhje me minierën e Bulqizës.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama