Rezultate te kerkimit per termin: +Galerit

Total: 315
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.505Z

Tjetër tragjedi nëntokë, 2 minatorëhumbin jetën në minierën e Librazhdit

LIBRAZHD-  Tjetër tragjedi në galeritë e nëntokës shqiptare.  Policia  e Librazhdit thotë se dy minatorë kanë humbur jetën në minierën e fshatit Gurrë të Librazhdit.Viktimat janë Drini Bogdani, inxhinier miniere dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.101Z

Plagosja në minierë, policia mbetet pa autor

Bulqiz Plagosja me arm zjarri e 36-vjearit Zenel Grrica, n nj nga galerit private t miniers s Trnovs, n Rrethin e Bulqizs, ka mbetur pa autor. Policia lokale bn t ditur se jan shoqruar pr n polici dhjetra banor t zons, q kan lidhje me galerit e kromit. Por, pasi jan marr n pyetje, jan ln srish t li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.693Z

Vdekja e minatorit, Gjykata detyrim paraqitje për “tre përgjegjësit”

Dy ditë pas arrestimit, Gjykata e Dibrës ndersa i ka cilësuar të ligjshme tre arrestimet për vdekjen e minatorit ne Bulqize ka dhënë masën “detyrim parqitje” për ta. Tre punonjësit e firmës ku i ndjeri punonte Administratori i firm&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.179Z

Vdes minatori ne Martanesh

Krasta, qyteza e minatoreve te kromit, është tronditur sot nga një tjetër ngjarje e rëndë në një nga galeritë e shumta të shfrytëzimit, ku ka humbur jetën një minator. Burime nga policia konfirmojne se gjate paradites s&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.122Z

Nxirrte krom në Kalimash, vdes minatori

Një person ka mbetur i vdekur në galeritë minerare të Kalimashit në Kukës. Xhevdet Batusha, 42 vjeç, banues po në Kalimash ka vdekur aksidentalisht në një prej minierave të zonës, në tentativë për të nxjerrë miner

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.423Z

Bulqizë, e zë masivi i dheut, vdes minatori

Bulqiza tronditet sërish nga një tjetër ngjarje e rëndë. Një minator ka humbur jetën në thellësitë e tokës në galeritë e Bulqizës. Një masiv i madh dheu e ka zënë poshtë 53- vjeçarin Dilevar Koçi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.543Z

Edhe “Trepça” në Vala – minatorët komunikojnë nga galeritë e nëntokës

Pas KEK-ut, Forcave të Sigurisë së Kosovës dhe dhjetëra ndërmarrjeve tjera publike dhe private në vend, edhe minatorët e gjigandit metalurgjik “Trepça” tash e tutje do të përdorin shërbimet e Vala-s, përfshirë edhe i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama