Rezultate te kerkimit per termin: +Galerit

Total: 315
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.693Z

Vdekja e minatorit, Gjykata detyrim paraqitje për “tre përgjegjësit”

Dy ditë pas arrestimit, Gjykata e Dibrës ndersa i ka cilësuar të ligjshme tre arrestimet për vdekjen e minatorit ne Bulqize ka dhënë masën “detyrim parqitje” për ta. Tre punonjësit e firmës ku i ndjeri punonte Administratori i firm&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.179Z

Vdes minatori ne Martanesh

Krasta, qyteza e minatoreve te kromit, është tronditur sot nga një tjetër ngjarje e rëndë në një nga galeritë e shumta të shfrytëzimit, ku ka humbur jetën një minator. Burime nga policia konfirmojne se gjate paradites s&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.122Z

Nxirrte krom në Kalimash, vdes minatori

Një person ka mbetur i vdekur në galeritë minerare të Kalimashit në Kukës. Xhevdet Batusha, 42 vjeç, banues po në Kalimash ka vdekur aksidentalisht në një prej minierave të zonës, në tentativë për të nxjerrë miner

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.423Z

Bulqizë, e zë masivi i dheut, vdes minatori

Bulqiza tronditet sërish nga një tjetër ngjarje e rëndë. Një minator ka humbur jetën në thellësitë e tokës në galeritë e Bulqizës. Një masiv i madh dheu e ka zënë poshtë 53- vjeçarin Dilevar Koçi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.543Z

Edhe “Trepça” në Vala – minatorët komunikojnë nga galeritë e nëntokës

Pas KEK-ut, Forcave të Sigurisë së Kosovës dhe dhjetëra ndërmarrjeve tjera publike dhe private në vend, edhe minatorët e gjigandit metalurgjik “Trepça” tash e tutje do të përdorin shërbimet e Vala-s, përfshirë edhe i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.894Z

Tragjedite ne miniera Tahiri Berisha te jape llogari

Deputeti Sajmir Tahiri i ka dërguar një letër Kryeministrit Sali Berisha duke kërkuar reagimin e shefit të Qeverisë për atë cfarë po ndodh nëpër minierat e Shqipërisë. Duke folur në emër të grupit socialist, T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.473Z

Sot rinis puna në minierën e Bulqizës

Pas shumë javësh ndërprerje, më në fund 700 minatorët e Bulqizës rikthehen sot në punë. Vendimi është marrë nga Reparti i Inspektim Shpëtim Minierave, AKPN-ja dhe METE pas inspektimit të bërë dje në galeritë e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama