Rezultate te kerkimit per termin: +Galerit

Total: 315
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.122Z

Nxirrte krom në Kalimash, vdes minatori

Një person ka mbetur i vdekur në galeritë minerare të Kalimashit në Kukës. Xhevdet Batusha, 42 vjeç, banues po në Kalimash ka vdekur aksidentalisht në një prej minierave të zonës, në tentativë për të nxjerrë miner

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.423Z

Bulqizë, e zë masivi i dheut, vdes minatori

Bulqiza tronditet sërish nga një tjetër ngjarje e rëndë. Një minator ka humbur jetën në thellësitë e tokës në galeritë e Bulqizës. Një masiv i madh dheu e ka zënë poshtë 53- vjeçarin Dilevar Koçi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.543Z

Edhe “Trepça” në Vala – minatorët komunikojnë nga galeritë e nëntokës

Pas KEK-ut, Forcave të Sigurisë së Kosovës dhe dhjetëra ndërmarrjeve tjera publike dhe private në vend, edhe minatorët e gjigandit metalurgjik “Trepça” tash e tutje do të përdorin shërbimet e Vala-s, përfshirë edhe i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.894Z

Tragjedite ne miniera Tahiri Berisha te jape llogari

Deputeti Sajmir Tahiri i ka dërguar një letër Kryeministrit Sali Berisha duke kërkuar reagimin e shefit të Qeverisë për atë cfarë po ndodh nëpër minierat e Shqipërisë. Duke folur në emër të grupit socialist, T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.473Z

Sot rinis puna në minierën e Bulqizës

Pas shumë javësh ndërprerje, më në fund 700 minatorët e Bulqizës rikthehen sot në punë. Vendimi është marrë nga Reparti i Inspektim Shpëtim Minierave, AKPN-ja dhe METE pas inspektimit të bërë dje në galeritë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.855Z

Bulqizë, protestë kundër bllokimit të punës, 5 minatorë tentojnë të vetëdigjen

BULQIZE – Minatorët e Bulqizës kërkojnë rifillimin e punës në galeritë e bllokuara nga autoritetet, të cilat kanë vlerësuar se në këto galeri nuk përmbushen kushtet e sigurisë. Mesditën e sotme 5 minatorë tentuan t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.130Z

Bulqize aksidentohet minatori shperthen granata

Përsëri një aksident i paralajmëruar në galeritë e Bulqizës, pas atij të ndodhur ditë më parë në Krastë të Martaneshit ku, nga shpërthimi i pakontrolluar i një granate, humbën jeten dy minatorët Vehbi Stafa dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama