Rezultate te kerkimit per termin: +Gazeta +Shqiptare

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.772Z

ME ARRATINË E TIJ, GRUEVSKI E VËRTETOI QË ËSHTË VJEDHËS

Spartak Ngjela Por, që u arratis nëpërmjet Shqipërisë për në Hungari, mendohet se është ndihmuar nga korrupsioni i lartë shqiptar. Në Tiranë ka rënë zia. Miku i madh i Gruevskit, Meta, ndihet në hall se Gruevski u vërtetua nga policia shqiptare që ka dalë nga Shqipëria për të sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.057Z

Sequi-politikës: Reformat mbi interesat partiakë

Gazeta ShqipDy ditë përpara publikimit të progres raportit në Bruksel, Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Ettore Sequi i ka kërkuar politikës shqiptare për të vënë përpara interesave partiake, reformat për integrimin e vendit në Bashkimin Europian. Deklarata është bërë gja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.393Z

Diploma italiane për talentet e muzikës shqiptare

Petrika GROSI Nga 23-30 prill zhvillohet për të tretën herë në vendin tonë “Tirana Music Festival”. Tashmë veç kryeqytetit dhe Durrësit, koncertet e këtij festivali shtrihen edhe në Elbasan. Siç dihet, ky aktivitet i veçantë muzikor vjen si bazhkëpunim i Akademisë Muzikore të U

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.022Z

Ministri Cani në Komisionin e Ekonomisë: Huaja e FMN për të mbuluar gabimet e qeverisë së mëparshme

Rritja ekonomike gjatë vitit 2013 ka rënë me 10 herë, ndërsa borxhi publik ka kapur nivelin 70 për qind. Kështu është shprehur Ministri i Financave, Shkëlqim Cani, gjatë raportimit në komisionin parlamentar të ekonomisë ku është diskutuar marrja e huasë nga Fondi Monentar Ndërkomb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.100Z

Shqipëria humbi ndaj Turqisë, FSHF shkarkon Panuccin

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e zhvilluar deri më tani dhe i urojmë suksese në vazhdimin e karrierës. Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.382Z

Sarandë, shpëtohet motobarka me 4 shtetas grekë

Policia Kufitare e Sarandës dhe e Dhërmiut që prej orës 07.00 të mëngjesit, kanë marrë pjesë në një operacion  të përbashkët me Rojën Bregdetare greke , për shpëtimin e katër shtetaseve grekë të cilët pësuan avari në motobarkën e tyre. Ne këtë operacion të përbashkët 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.119Z

Si filloi betejën gazeta TemA kunder Fazlliçit më 2008. Shkrimi qe lidh pastrimin e parave nga Fazlliçi me studion e Argitës

Damir Fazllic, ish- lobist i kompanise BG&R qe punoi per zgjedhjet e 2005 per PD, njeri i aferti i Lulzim Bashes, ka krijuar qysh javën e parë të pushtetit të PD-së, pra më 20 shtator një kompani me emrin  CROËN ACQUISITIONS  me  administratori Erjon Isufi, kunati I vetëm I lulë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama