Rezultate te kerkimit per termin: +Gazeta

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.665Z

Itali, sekuestrohet drogë me vlerë 1 mln euro; në pranga 2 shqiptarë

Eurot e sekuestruar Shpërndarësit shqiptar të drogës tentojnë ti arratisen policisë italiane nga çatia e shtëpive në lagjen Borghesiana, të Romës por arrestohen pas një aksioni të organizuar. Pistoleta e sekuestruar Mediat italiane raportojnë se janë arrestuar dy shqiptarë përkatës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.394Z

Tentuan të kalonin drogë nga dogana e Muriqanit, arrestohen

Policia e Shkodrës ka arrestuar dy persona dhe shpallur në kërkim në tjetër për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike. Arrestimi është bërë në Pikën e Kalimit Kufitar Muriqan ku në pranga ranë shtetasit Vullnet Kolaveri, 23 vjeç, banues në Sukth, Durrës dhe Denis Dedaj, 28 vje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.827Z

Karvani i emigrantëve drejt SHBA-së, Trump: Kthehuni në shtëpi!

Donald Trump i ka bërë thirrje karvanit të emigrantëve në kufi me Meksikën që të kthehen në shtëpi. Go Home!, – ka shkruar në Twitter. Bashkiaku i Tijuanas, – shton presidenti amerikan. ka deklaruar se qyteti është i papërgatitur të menaxhojë kaq shumë emigrantë. Në t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.153Z

Vetëm 22-vjeç, vrasësi i Jurgen Kurtit jetë mes luksit, jahteve e makinave (FOTO)

Olsi Qalliaj, vetëm 22 vjeç është një nga vrasësit e dyshuar me pagesë që ka marrë pjesë në ekzekutimin e Jurgen Kurtit në rrugën Zef Jubani më 18 mars. Së bashku me Elsi Levendin dhe Alesio Berberin, i riu ka shpjeguar në polici edhe mekanizmin si është kryer vrasja, por nuk e kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.038Z

Biznesmeni u vra në 2016, gruas i shpërthejnë banesën (EMRI & FOTO)

Qyteti i Vlorës është tronditur pasditen e sotme nga një shpërthim i fuqishëm që ka ndodhur në lagjen Çole. Mësohet se shpërthimi ka ndodhur në katin e dytë të një pallati dhe dyshohet se është shkaktuar nga vendosja e një sasie lënde plasëse, tritol. Në banesën ku ka ndodhur s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.809Z

11 femrat më të pasura në botën e teknologjisë (Foto)

Në listën e miliardereve që kanë arritur sukses falë industrisë së teknologjisë ka emra shumë të famshëm dhe të tjerë pothuajse të panjohur. Laurene Powell Jobs Edhe në botën e teknologjisë numri i grave miliardere është shumë më i ulët se ai i burrave. Kjo konfirmohet nga rend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.935Z

Tensione në protestë, shashka dhe tymuese drejt kordonit të policisë

Një nga një protestues dhe deputetë të opozitës po mbajnë fjalën para parlamentit. Megjithëse nuk ka pasur konfrontime, protestuesit kanë hedhur shashka e tymuese në oborrin e parlamentit duke prishur disa herë radhët e policisë dhe me vuvuzela kanë kërkuar largimin e kryeministrit.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama