Rezultate te kerkimit per termin: +Gazeta

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.827Z

Karvani i emigrantëve drejt SHBA-së, Trump: Kthehuni në shtëpi!

Donald Trump i ka bërë thirrje karvanit të emigrantëve në kufi me Meksikën që të kthehen në shtëpi. Go Home!, – ka shkruar në Twitter. Bashkiaku i Tijuanas, – shton presidenti amerikan. ka deklaruar se qyteti është i papërgatitur të menaxhojë kaq shumë emigrantë. Në t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.153Z

Vetëm 22-vjeç, vrasësi i Jurgen Kurtit jetë mes luksit, jahteve e makinave (FOTO)

Olsi Qalliaj, vetëm 22 vjeç është një nga vrasësit e dyshuar me pagesë që ka marrë pjesë në ekzekutimin e Jurgen Kurtit në rrugën Zef Jubani më 18 mars. Së bashku me Elsi Levendin dhe Alesio Berberin, i riu ka shpjeguar në polici edhe mekanizmin si është kryer vrasja, por nuk e kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.038Z

Biznesmeni u vra në 2016, gruas i shpërthejnë banesën (EMRI & FOTO)

Qyteti i Vlorës është tronditur pasditen e sotme nga një shpërthim i fuqishëm që ka ndodhur në lagjen Çole. Mësohet se shpërthimi ka ndodhur në katin e dytë të një pallati dhe dyshohet se është shkaktuar nga vendosja e një sasie lënde plasëse, tritol. Në banesën ku ka ndodhur s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.809Z

11 femrat më të pasura në botën e teknologjisë (Foto)

Në listën e miliardereve që kanë arritur sukses falë industrisë së teknologjisë ka emra shumë të famshëm dhe të tjerë pothuajse të panjohur. Laurene Powell Jobs Edhe në botën e teknologjisë numri i grave miliardere është shumë më i ulët se ai i burrave. Kjo konfirmohet nga rend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.935Z

Tensione në protestë, shashka dhe tymuese drejt kordonit të policisë

Një nga një protestues dhe deputetë të opozitës po mbajnë fjalën para parlamentit. Megjithëse nuk ka pasur konfrontime, protestuesit kanë hedhur shashka e tymuese në oborrin e parlamentit duke prishur disa herë radhët e policisë dhe me vuvuzela kanë kërkuar largimin e kryeministrit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.964Z

Aksidente në Elbasan dhe Korçë, dy të plagosur rëndë (FOTO)

Një i ri ka mbetur i plagosur rëndë, si pasojë e një aksidenti të ndodhur pak pas mesditës së sotme. Në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Papër, K.Sh., 26 vjeç, banues në fshatin Bradashesh, Elbasan, duke drejtuar mjeti kamion me targa AA 549 HL, ka aksidentuar këmbësorin I. Q.,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.904Z

Karaburun, sekuestrohet 250 kg hashash, ska të arrestuar

Policia Kufitare e Vlorës në bashkëpunim me Delta Force, dhe Guardia di Finanza kanë sekuestruar 250 kilogramë marijuanë. Burimet zyrtare bëjnë me dije se operacioni është bërë pasditen e sotme në orën 16:00, është marrë njoftimi se po  tentohej të trafikohej lëndë narkotike në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama