Rezultate te kerkimit per termin: +Gazmend +Oketa

Total: 1923
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.728Z

Oketa: Për integrimin e vendit në NATO është e domosdoshme mbështetja e aleatëve

Ministri i Mbrojtjes, Gazmend Oketa ka vlerësuar mbështetjen e NATO-s, përmes konsultimeve si një domosdoshmëri për njohjen dhe koordinimin e hapave të mëtejshëm për integrimin e plotë të vendit në strukturat Euroatlantike. Zyra e shtypit në Ministrinë e Mbrojtjes bëri të ditur se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.897Z

Oketa: "Durrsaket, te besojne serish te PD"

Kandidati i Partise Demokratike ne Qarkun e Durresit, Gazmend Oketa zhvilloi dje nje takim me banoret e lagjes 5 ne Durres. Ne fjalen e tij perpara banoreve, ministri aktual i Mbrojtjes, u shpreh se qytetaret e Durresit duhet te vazhdojne te besojne te PD, sepse ata e pane ndryshimin e madh qe eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.284Z

Zv/Kryeministri Oketa merr pjesë në përkujtimin e 40 vjetorit të shpërthimit të burgut të Burrelit

Zëvendëskryeministri Gazmend Oketa, me ftesë të Shoqatës Mbarëkombëtare të të Burgosurve dhe të Dënuarve Politikë, mori pjesë sot në ceremoninë e zhvilluar me rastin e 40 vjetorit të shpërthimit të burgut të Burrelit. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin Z. Aleksadër Bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.100Z

Oketa trajnohet në SHBA për sigurinë, pritet të pasojë Visho Ajazin

Mungesa e garancisë për informacionin sekret në Shqipëri, për shkak të rrjedhjes së tij drejt vendeve jo mike apo armike, duke qenë se Shqipëria është vend partner i NATO-s dhe ka dijeni për dosjet sekrete të këtij organizmi global mbrojtjeje, ka bërë që strukturat e sigurisë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.447Z

Oketa: E ardhmja e Topit në PD, më 2012 të ftohet në Këshillin Kombëtar

Sado aktuale që duken, këto shigjetime të tilla janë një histori e vjetër e politikës shqiptare, një histori fatkeqësisht 20-vjeçare, që përsëritet në mënyrë ciklike dhe, sa herë ka shigjetime të tilla, pas një fare kohe kalohen me një fjali: “ishin për konsum poltik”.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.499Z

Oketa vlerëson mbështetjen e Britanisë së Madhe në procesin e integrimit në Shqipërisë në NATO

TIRANE - Ministri i Mbrojtjes, Gazmend Oketa vlerëson mbështetjen që qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka dhënë në gjithë procesin e integrimit të Shqipërisë në Aleancën e Atlantikut të Veriut. Gjatë një takimi që ministri Oketa pati dje me ministren e Shtetit për Mbrojtjen dhe Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.948Z

Reformat, Oketa pret Wollfarthin

 Deputeti Gazmend Oketa si dhe anëtari tjetër Alekansdër Biberaj, kanë diskutuar me shefin e Prezencës së OSBE-së në Tiranë për problemet aktuale politike në vend, duke vënë theksin tek reforma zgjedhore dhe zgjedhja e Presidentit të ri të vendit. “Ky takim shënon çeljen e di

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama