Rezultate te kerkimit per termin: +Gazmend +Oketa

Total: 1923
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.346Z

Seanca e Kuvendit, Gazmend Oketa: Kërkesa e PS, mosbesim i Ramës ndaj vëzhguesve ndërkombëtarë Deputeti i Partisë Demokratike, Gazmend Oketa

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazmend Oketa, gjatë fjalës së mbajtur në seancën e sotme parlamentare, deklaroi se kërkesat e Partisë Socialiste janë të pabaza. “Kërkesa e Partisë Socialiste vjen nga mosbesimi që zoti Rama ka ndaj vëzhguesve vendorë e ndërkombëtarë që monitorua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.487Z

Gazmend Oketa propozohet të zëvendësojë Ministrin e Mbrojtjes

Zëvendëskryeministri aktual Gazmend Oketa është propozuar sot nga kryesia e Partisë Demokratike për të zëvendësuar Ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu pas dorëheqjes së tij tre ditë më parë për shkak të shpërthimit të së shtunës në fabrikën e carmatimit në Gërdec, pranë Tiran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.257Z

TemA TV/ Jonathan Moore, drekë pune me Sekretarin e Përgjithshëm të FRD, Gazmend Oketa (VIDEO)

Drejtori për Europën Qendrore dhe Jugore në Departamentin e Shtetit, Jonathan Moore, pati një drekë pune me Sekretarin e Përgjithshëm të Frymës së Re Demokratike, Gazmend Oketa. Të dy janë takuar në lokal Piazza në Durrës. Gazeta Bulevard bën me dije se në qendër t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.226Z

Rimandatohet qeverisja “Berisha”, 73 vota për ministrin e ri të Mbrojtjes Gazmend Oketa

Kuvendi miratoi dje zyrtarisht deputetin e PD-së Gazmend Oketa Minisëtr të Mbrojtjes. Me 73 vota pro, asnjë kundër, asnjë abstenim deputetët e mazhorancës miratuan dekretin e Presidentit të Republikës për emërimin e zotit Gazmend Oketa në postin e Ministrit të Mbrojtjes. Gjithashtu,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.481Z

Durrësi, Gazmend Oketa, favorit për kreun e PD-së

Zbardhen emrat e dy kandidatëve për postin e kryetarit të PD-së në Durrës. Ministri Oketa njihet si mbështetës i presidentit Bamir Topi Gazmend Oketa dhe Igli Care janë kandidatët kryesorë për postin e kryetarit të Partisë Demokratike në Durrës. Burime të sigurta kanë bërë të d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.554Z

Mazhoranca rrëzon Topin dy herë, nuk voton Sali Shehun, Gazmend Oketa voton pro

Share (E PERDITESUAR)- Dy dekrete të presidentit Bamir Topi janë rrëzuar brenda një dite nga Kuvendi. Pas rrëzimit të dekretit të kreut të shtetit mbi ligjin e plehrave, mazhoranca ka rrëzuar edhe kandidaturën e Sali Shehut me 75 vota kundër, 1 pro. Por ky votim k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.382Z

Gazmend Oketa: Pas reformës politikanë të lartë rrezikojnë burgun

Sekretari i Përgjithshëm i FRD-së, Gazmend Oketa, nuk beson se reforma në drejtësi do të sjellë ndonjë ndryshim të madh përveç propagandës së vetë politikës. Votimin e 21 korrikut Oketa nuk e quan konsensus real, ndërkohë që apelon për fillimin nga puna të reformës së re zgje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama