Rezultate te kerkimit per termin: +Gent +Cakaj

Meta: total 66 / total_found 66 / time 0.000 / keyword[0] gent / docs[0] 4048 / hits[0] 5538 / keyword[1] cakaj / docs[1] 150 / hits[1] 289 /
No Pic available
  • 2019-03-14

Kriza politike/ Ministri i Merkel: Atmosfera në Shqipëri është helmuar shumë!

Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth ka folur për çështje të rëndësishme si procesi i negociatave të anëtarësimit për shqipërin dhe rrezikun që sjell polarizimi politik. Deutsche Welle

GENTI I KRYEMINISTRIT DUHET NDIHMUAR TË RRITET
  • 2019-03-04

GENTI I KRYEMINISTRIT DUHET NDIHMUAR TË RRITET

Luan Rama (majtas) dhe Genti Cakaj Nga Luan RAMA Gent Cakaj mund të jetë vërtetë një djalë i mirë; mund të jetë edhe i gjithëditur e i shumëlexuar, mund të jetë edhe i shumëdiplomuar dhe i shumëkënduar, i shumëkërkuar dhe i shumëçmuar, i shumëndritur dhe i shumëlëçitur, por m

Ministri i ri me mesazh të fortë: Vetëm të bashkuar mund ti shërbejmë interesave të shqiptarëve
  • 2019-03-04

Ministri i ri me mesazh të fortë: Vetëm të bashkuar mund ti shërbejmë interesave të shqiptarëve

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka përshëndetur zgjedhjet në Tuz të Malit të Zi dhe shqiptarët për rezultatin historik. Ai tha se Tuzi na dha një mësim të vlefshëm se vetëm të bashkuar mund ti shërbejmë interesave të shqiptarëve. Tuzi na dha një

Ministri Cakaj turpërohet në Samitin e Diasporës, ngatërron vargjet e Naim Frashërit (VIDEO)
  • 2019-03-02

Ministri Cakaj turpërohet në Samitin e Diasporës, ngatërron vargjet e Naim Frashërit (VIDEO)

Zgjedhja e tij në krye të MEPJ si zëvendësues i Kryediplomatit Ditmir Bushati u kthye në një çështje në Shqipëri, pasi Presidenti Ilir Meta e refuzoi dekretimin dhe ia la topin në fushë kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit pasi u dekretua vetë si ministër i Jashtëm me një plan B koman

Hahn, i shqetësuar për tensionin në rritje qeveri-opozitë
  • 2019-02-20

Hahn, i shqetësuar për tensionin në rritje qeveri-opozitë

Pas takimeve me zyrtarë të rëndësishëm të KE-së, ministri i Jashtëm në detyrë të Shqipërisë, Gent Cakaj është akuzuar edhe me Komisionerin për Zgjerim në Bashkimin Europian, Johannes Hahn. Ky i fundit i ka shprehur diplomatit shqiptar shqetësimin në lidhje me tensionin në rritje

Cakaj takon asistenten speciale të presidentit Donald Trump (Foto)
  • 2019-02-16

Cakaj takon asistenten speciale të presidentit Donald Trump (Foto)

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj zhvilloi takime të nivelit të lartë në Munih të Gjermanisë. Në Konferencën e Sigurisë, ai pati rast të takohet edhe me Fiona Hill, asistenten Speciale të Presidentit amerikan, Donald Trump, e cila njëkohësisht ushtron funksionin e drejtore

Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën
  • 2019-02-09

Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën

Në intervistën për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta ka folur edhe për çështjen Cakaj, për të cilën pati një përplasje të ashpër me kryeministrin Edi Rama kur refuzoi ta drektronte si ministër të Jashtëm 28-vjeçarin. Meta ka vlerësuar punën e Ditmir Bushatit në krye të ME

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama