Rezultate te kerkimit per termin: +Gent +Cakaj

Meta: total 66 / total_found 66 / time 0.000 / keyword[0] gent / docs[0] 4048 / hits[0] 5538 / keyword[1] cakaj / docs[1] 150 / hits[1] 289 /
No Pic available
  • 2019-02-07

Nga Bukureshti në SHBA, Cakaj: Shqipëria me aleatët për shkatërrimin e ISIS

Ministri në detyrë i punëve të Jashtme, Gent Cakaj ka marrë pjesë në takimin e Koalicionit Global në SHBA, ku ka shprehur me bindje gatishmërinë e Shqipërisë për të qenë përkrah aleatëve, si dhe autoriteteve të Irakut, në përpjekjet e përbashkëta për të shkatërruar përfundi

No Pic available
  • 2019-02-05

Çështja Cakaj, Kurti: Baton Haxhiu i lidhur me serbët, ka fuqi mbi Edi Ramën

Gent Cakaj, i deleguari si ministër i Jashtëm nga kryeministri Edi Rama ka qenë një ish-anëtar i lëvizjes Vetëvendosja në Kosovës dhe duke komentuar debatin e krijuar lidhur me përzgjedhjen e tij për të drejtuar diplomacinë shqiptare, Albin Kurti ka thënë se ai është i zgjedhur i Ba

Bregu, takon ministrat e rinj të qeverisë Rama
  • 2019-02-04

Bregu, takon ministrat e rinj të qeverisë Rama

Majlinda Bregu, ka zhvilluar këtë fundjavë takime me ministrat e rinj të kabinetit qeveritar. Në cilësinë e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, ajo ka zhvilluar takime me secilin prej tyre, duke nisur nga zv.ministri i Jashtëm me kompetenca ministri, Gent

Cakaj ndez gjakrat në Bukuresht, ministri serb: Rama po na provokon, pse Kosova
  • 2019-02-02

Cakaj ndez gjakrat në Bukuresht, ministri serb: Rama po na provokon, pse Kosova

Gent Cakaj ka pasur dje takimin e parë si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, de facto. Ai ka marrë pjesë në Samitin e Ministrave të Jashtëm të BE-së dhe vendeve të Ballkanit që u zhvillua në Bukuresht në kuadër të presidencës rumune të Këshillit të Ministrave të BE-së. Por Cak

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, në krah të diplomatëve me mjekër
  • 2019-02-01

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, në krah të diplomatëve me mjekër

Ministrat e Jashtëm janë mbledhur sot në një takim jozyrtar në Bukuresht të Rumanisë. I pranishëm është edhe  ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj. Ai është takuar me homologët e tij, të cilët duken mjaft të mëdhenj në moshë përballë Cakajt, që është vetëm 28 vje

Kreu i KLSH-së, mazhoranca refuzon Metën për herë të
  • 2019-01-31

Kreu i KLSH-së, mazhoranca refuzon Metën për herë të

Mazhoranca ka rrëzuar sot kandidatin e dytë të propozuar nga Presidenti Ilir Meta për kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit, duke votuar me 77 vota kundër dekretin e Metës dhe duke hedhur poshtë emrin e Bahri Shaqirit. Më herët, edhe Komisioni i Financave kishte rrëzuar pikëerisht emr

Nuk i di detyrat e shtetit, Arta Dade: Gent Cakaj e ka hallin te
  • 2019-01-30

Nuk i di detyrat e shtetit, Arta Dade: Gent Cakaj e ka hallin te

Ajo ishte një nga emrat ikonë të diplomacisë shqiptare që u rikthye në vëmendjen e opinionit publik, pasi u rreshtua hapur kundër vendimit të kryeministrit Edi Rama për të përzgjedhur Gent Cakajn si pasuesin e Ditmir Bushati në krye të ministrisë së Jashtme. Dhe ish-kryediplomatja sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama