Rezultate te kerkimit per termin: +Gent +Cakaj

Meta: total 66 / total_found 66 / time 0.000 / keyword[0] gent / docs[0] 4048 / hits[0] 5538 / keyword[1] cakaj / docs[1] 150 / hits[1] 289 /
Ceka zbulon sekretet e ministrisë së Jashtme, ka një rrjet spiunësh që
  • 2019-01-30

Ceka zbulon sekretet e ministrisë së Jashtme, ka një rrjet spiunësh që

Çështja e mosdekretimit të Gent Cakajt vijon të diskutohet në media pavarësisht se 28-vjeçari nga Kosova tashmë ka marrë kompetencat e ministrit të Jashtëm me vetë bekimin e Edi Ramës. Në emisionin Tempora, teksa ka komentuar çështjen Cakaj, ish-ambasadori Neritan Ceka ka zbuluar edh

Çështja Cakaj, gazetarët: Si vajtët e zgjodhët ministër? Balla: Lëreni djalin
  • 2019-01-25

Çështja Cakaj, gazetarët: Si vajtët e zgjodhët ministër? Balla: Lëreni djalin

Kreu i Grupit të PS, Taulant Balla është pyetur nga gazetarët në Open lidhur me precedentin Gent Cakaj, me të riun nga Kosova, që u refuzua të dekretohej si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, por që e mori këtë detyrë nga kryeministri Edi Rama, i cili i delegoi detyrat pasi k

Debati për kreun e KLSH-së, Meta: Udhëhiqem nga interesi kombëtar
  • 2019-01-24

Debati për kreun e KLSH-së, Meta: Udhëhiqem nga interesi kombëtar

Presidenti Ilir Meta, i përgjigjet zërave të mazhorancës lidhur me të propozuarin e tij Bahri Shaqiri, për postin e kreut të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Teksa mazhoranca pretendon se Shaqiri, nuk plotëson kushtet dhe më konkretisht kriterin e përvojë profesionale financiare, Meta t

Rama nuk bëhet ministër i Jashtëm, delegon kompetencat te Gent Cakaj
  • 2019-01-23

Rama nuk bëhet ministër i Jashtëm, delegon kompetencat te Gent Cakaj

Kryeministri Edi Rama i ka deleguar detyrën e ministrit të Jashtëm Gent Cakajt, i cili do ta drejtojë këtë institucion pas shkarkimit të ish-ministrit Bushati. Presidenti Meta dekretoi Ramën si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme, por kryeministri ia delegoi këtë detyrë Gent Caka

Dorëzimi i çelësave të MEPJ te Gent Cakaj, shpërthen ashpër Vetëvendosje
  • 2019-01-23

Dorëzimi i çelësave të MEPJ te Gent Cakaj, shpërthen ashpër Vetëvendosje

Pa mbushur ende 24 orë nga betimi në Presidencë si ministër i Jashtëm, Edi Rama i hodhi sërish benzinë zjarrit të debatit me Kreun e Shtetit, Ilir Meta, me ngërçin që besohej se u zgjidh pasi kryeministri pranoi të merrte drejtimin e diplomacisë shqiptare pas refuzimit të dekretit për

Rama i delegoi kompetencat Gent Cakajt, Meta sqaron situatën
  • 2019-01-23

Rama i delegoi kompetencat Gent Cakajt, Meta sqaron situatën

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me delegimin e kompetencave të ministrit të Jashtëm nga ana e Kryeministrit Edi Rama, zëvendës ministrit Gent Cakaj. Ai tha se Presidenti nuk ndërhyn dhe nuk komenton për aktet e organizimit të brendshëm të ekzekutivit apo të ministrive. Unë si Pres

Rama ministër i Jashtëm? Presidenti merr vendimin final!
  • 2019-01-18

Rama ministër i Jashtëm? Presidenti merr vendimin final!

Ashtu siç kishte lënë të kuptohej me deklaratat e tij, Presidenti Ilir Meta ka dekretuar kryeministrin Edi Rama si ministër të Jashtëm. Lajmi bëhet i ditur nga burime të Presidencës, të cilat saktësojnë se Meta ka dekretuar shkarkimin e Bushatit nga ai post, duke i dhënë dritën jeshi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama