Rezultate te kerkimit per termin: +Gent +Cakaj

Meta: total 66 / total_found 66 / time 0.000 / keyword[0] gent / docs[0] 4048 / hits[0] 5538 / keyword[1] cakaj / docs[1] 150 / hits[1] 289 /
Betohen 7 ministrat e rinj, mungon kryeministri Rama (Foto)
  • 2019-01-17

Betohen 7 ministrat e rinj, mungon kryeministri Rama (Foto)

Në Presidencë janë betuar 7 ministrat e rinj të dekretuar nga presidenti i vendit Ilir Meta, përfshirë dhe zv.kryeministrin. Të pranishëm janë të gjithë ministrat e emëruar, me përjashtim të atij të Jashtëm, i cili nuk është dekretuar akoma nga kreu i shtetit. Në këtë ceremoni v

Rama e shkarkoi si ministër të Jashtëm, Bushati pranon
  • 2019-01-17

Rama e shkarkoi si ministër të Jashtëm, Bushati pranon

Ministri i Jashtëm në detyrë, Ditmir Bushati, i cili u shkarkua nga Kryeministri Edi Rama, pranon se ka bërë gabime. Gjatë konferencës së sotme me homologun holandez, ai u pyet nga gazetarët se cila është gjëja që mund të ketë bërë gabim gjatë këtyre viteve të fundit. Bushati dek

No Pic available
  • 2019-01-16

Balla i përgjigjet Metës: Rama ministër i Jashtëm derisa

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla foli në lidhje me vendimin e opozitës për të braktisur sallën. Balla se kërkesa e kolegëve të tij të PD dhe të LSI-së për debat duhej të ishte bërë me mocion dhe sipas rregullores së Kuvendit. Po ashtu socialisti u ndal edhe te

Cakaj, Arta Dade: Kur është kaq i mirë pse nuk ia çojmë Kosovës
  • 2019-01-15

Cakaj, Arta Dade: Kur është kaq i mirë pse nuk ia çojmë Kosovës

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade ka ironizuar emërimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme nga kryeministri Rama. Ajo është shprehur konkretisht :-Sinqerisht nuk e kam njohur atë djalë. Kur filloi të bëhej element i medias fillova të kërkoj CV në e tij dhe nuk e dija që i

No Pic available
  • 2019-01-14

Fiton Meta, rrëzohet Cakaj! Rama si Tsipras, bëhet vetë ministër i Jashtëm

Nën ethet e Luftës së Ftohtë me ish-aleatin e tij qeveritar Ilir Meta, tashmë President të Shqipërisë, kryeministri Edi Rama thirri paraditen e sotme Kryesinë e PS, për të diskutuar çështjet më të nxehta të momentit në politikë, ku padyshim kryefjala ishte mos dekretimi i Gent Caka

Rama mbledh Kryesinë e PS, çështjet që priten të diskutohen
  • 2019-01-14

Rama mbledh Kryesinë e PS, çështjet që priten të diskutohen

Partia Socialiste ka mbledhur paraditen e sotme Kryesinë e Partisë. Kjo është mbledhja e parë për vitin që sapo ka nisur. Gjatë mbledhjes Kryeministri Edi Rama bashkë me anëtarët e kryesisë së PS, do të diskutojnë lidhur me situatën politike në vend. Po ashtu pritet që të diskutoh

DW: Shqipëria në krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?
  • 2019-01-12

DW: Shqipëria në krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të Presidencës dhe Kryemnistrisë rrezikon të thellohet. Shkaku që del në si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama